Astroloji Kulübü / Aslan Burcu Özellikleri

aslan-burcu-ozellikleri
20112

Aslan Burcu Özellikleri

Yaz tatilinin en heyecanlı ve keyifli dönemleri Aslan burçlarına ayrılmıştır. 23 Temmuz ve 22 Ağustos tarihleri Aslan burcuna ayrılmıştır. Ateş elementi tarafından yönetilen Aslanlar, kendileri gibi Koç ve Yay burçları ile çok iyi arkadaş olup, eğlenebilirler. Yaşam tarzlarını ve bakış açılarını belirleyen ateş elementi, Aslan burcu için sosyallik ve eğlenceli bir kişilik olma özelliği tanımlamıştır. Aslan burcu özellikleri genel ölçüde güvenilir, çalışkan ve eğlenceli bir karakter çizmektedir. Güvenilir oluşu kendisine de bir güven duymasını sağlar ve bu sayede hedefine ulaşana kadar istikrarlı bir şekilde çalışmaya devam eder. Bu özelliği sayesinde iş hayatında profesyonel anlamda başarılı olabildiği gibi sosyal hayatta da kişilerin konumlarını ve genel ilişkileri detaylı olarak gözlemleyebilir. Kendini ön plana çıkartıyor gibi algılansa da aslında detayların farkına varabilmek için kendisini öne atar. Ömür boyu sürecek dostluklar, özverili bir çalışma arkadaşı ve ömür boyu yanınızda olacak bir eş istiyorsanız Aslan burcu doğru kişidir.

 - Aslan Burcu Erkeği

Bütün burç grupları arasında Aslan burcu erkeği yaratıcı, başaralı ve renkli bir kişilik özelliğini kendisinde toplayan tek burçtur. Tek kelime ile karizmatik oldukları söylenebilir. Bazı Aslan erkekleri, kendisini ön plana çıkartmayabilir, bunun nedeni ise kendi hayatında bulunduğu konum ve başarılarından memnun olmasıdır. Genellikle toprak grubundan olan Boğa, Başak ya da Oğlak partnerlerine ilgi duyarlar. Ateş ve toprak elementleri bir araya geldiklerinde denge unsuru yakalanma olasılığı yüksektir. Ancak kendinin bilincinde olmayan ve konumunu gereğinden üstte gören Aslan erkekleri bazı durumlarda partnerlerini ya da eşlerini asistan gibi görme eğilimi içerisine girebilirler.

 - Aslan Burcu Erkeği Özellikleri

Aslan erkekleri hayatı bir sahnedeymiş gibi yaşadıkları için romantizm yaşama konusunda da aynı performansı gösterebilirler. Aşka dair görüşü gösterişli ve cesur olabilir, bu nedenle de sevdiği kişiye güzel jestler yapmaktan hoşlanır. Kadınlar üzerinde farklı bir maskülen enerji hissettirir, bu nedenle de kadınlar arasında popüler ve talep gören bir kişilik olabilmektedir.

Aslan burcu erkeği özellikleri içinde kendi hayatlarındaki başarı, tanımlanma ve kariyer adımlarını birlikte olacağı kişiden de bekler. Eşinin başarılı olmasını, saygın bir işte çalışmasını ve kendini geliştirmesini bekler. Ancak eşi kendisinden fazla bağımsız bir karakter çizmeye başlarsa ve ilgi vermeyi keserse tartışmalar başlayabilir.
 

 - Aslan Burcu Kadını

Herhangi bir ortamda bir Aslan kadını her şekilde fark edilmektedir. Aslan burcu kadını bireyseldir, toplumsal kurallara göre yaşamak istemez ve bu nedenle kadınların standart olarak yaptıkları şeyleri yapmak istemez. Hayatındaki dinamikleri genellikle renk, neşe, eğlence, başarı ve takdir edilmektir. Bu durumda ilişkilerinde kısıtlanan, engellenen Aslan kadınları hapsedilmiş gibi hisseder.

Yaratıcı özellikleri ve iyi insan ilişkileri sayesinde organizasyon, akademi ya da üst düzey pozisyonlarda başarılı bir şekilde çalışabilir. Aynı zamanda sanatçı tarafları da vardır. Gerek işleri gerek hobileri onların tanınmak ve takdir edilerek beğenilme isteklerini karşılamalarının bir yoludur. Her burcun yaratılış özelliği farklılık gösterdiği için Aslan burcundaki bu hedef, şaşkınlık yaratmamalıdır.
 

 - Aslan Burcu Kadını Özellikleri

 Güçlü bir Aslan burcu kadını özellikleri içerisinde en dikkat çekeni kendisinden daha güçlü bir erkek ile karşılaştığında bir adım geriye çekilir. Bu durum bir çelişki ortaya koyabilir. Çünkü ilişkide hem hakim taraf olmak ister ancak kendisinden güçlü bir erkekle olma isteği de baskındır. Partnerinin tutkulu olmasını isterken, hayatında partnerini de yönetmek ister. İlişkisindeki güç dengesinin sakin kalabilmesinin tek yolu Aslan kadınının aile ve ev dışında bir hayatının olması ve bu hayatta da başarılı olmasından geçmektedir. Bu sayede güç dengesini sosyal hayatında devam ettirirken ilişkisinin özüne odaklanıp keyfini çıkarabilir.