Astroloji Kulübü / Astral Seyahat Nedir?

astral-seyahat-nedir
5366

Astral Seyahat Nedir?

Astral Seyahat Nedir?

Astral seyahat aslında ruhun bedeni terk etmesi ve ruhun bilinen boyuttan farklı bir boyuta geçmesidir. Genel olarak astral seyahat rüyadan ve lucid rüyadan bambaşka bir durumdur. Astral seyahat sırasında kişilerin bilinci açık bir halde kalmaktadır ve yaptıkları eylemi tamamen bilinçli bir şekilde yaparlar. Astral seyahatte fiziksel herhangi bir engel bulunmamaktadır, duvarlar, sert cisimler veya kapılar kişiler için bir cisim etkisi yaratmamaktadır. Astral seyahat içerisinde bir çok farklı yere gidebilir veya sıçrayabilirsiniz. Seyahat içerisine eğlenceli unsurlardan daha çok tehlikeli boyutlar bulunmaktadır. Özellikle seyahat sırasında farklı varlıklar ile karşılaşabilirsiniz. Astral seyahat deneyimi içerisinde bu varlıklar kişiye herhangi bir zarar veremezler fakat seyahat sırasında aşırı korku yaşamanız size zarar verebilir. Varlıklar kişilerin zihnini etkileyecek oyunlar oynayabilir veya kişinin psikolojisini bozabilirler. Astral seyahat içerisinde çok iyi şeylerle karşılaşabilirsiniz veya kötü durumları da görebilirsiniz. Bu tarz bir seyahat yapacak olan kişinin, öncelikle korkularından arınması gerekmektedir.

Astral Seyahat Nasıl Yapılmaktadır?

Astral seyahat bazen doğuştan yetenekleri olan insanların kendi isteği dışında yapmaları ile gerçekleşebilir. Fakat kişiler astral seyahatı tam olarak bilinçli bir şekilde yapamazlar. Astral seyahati bilinçli bir şekilde yapılabilmesi için belirli detayların olması gerekmektedir. Korku unsurunun olması kişiyi oldukça kötü etkileyebilir ve korku olması bir daha astral seyahate çıkmanıza engel olabilir. Ruhun vücuttan çıkması ve sonrasında geri dönmesi ile astral seyahat gerçekleşmektedir.

Astral Seyahat Teknikleri Nelerdir?

Astral seyahat teknikleri bir çok farklı şekilde yapılabilmektedir. Öncellikle hazırlık yapılması gerekmektedir, vücudunuzu rahatsız eden şeyleri çıkarınız. Daha sonrasında ise gözlerinize herhangi bir ışık gelmeyecek bir ortamda yatınız. Başınızı kuzeyde olacak şekilde konumlandırarak, sırt üstü uzanınız. Elbiselerinizi çıkarınız fakat vücut ısınızı koruyacak şekilde vücudu muhafaza ediniz. Rahatsız edilmeyeceğiniz bir yerde yatınız. Dudaklarınızı hafif açık bırakarak, düzenli olarak nefes alıp veriniz. İlk teknik genelde en çok kullanılan teknikti bunun için rahatlama ve uçma arzunuzu tetikleme işleminde bulunmanız gerekmektedir. Ayak ucundan, alın bölgesine kadar kendinizi tek bir nokta olarak düşünün. Daha sonrasında zihinsel gücünüzü devreye geçirerek, bedeninizin yükseldiğini düşününüz. Daha sonrasında ise alnınızdan yukarı doğru kalktığınızı hayal ederek, ayaklarınızı yere bastığını düşününüz. Bir diğer uygulanabilecek teknik ise astral seyahat için yattığınız yerin tam tersi bir yermiş gibi hayal ediniz. Buna beyin aldatmacası denmektedir. Beyniniz size doğru olanı göstermeye çalışacaklardır. Beyninizi ikna ettikten sonra yükselmeye geçeceğinizi düşününüz. Yükselmekte zorlanma hissetmeniz durumunda, nefes alıp veriş düzeyinizi hafiflediğine inanın. Veya kendinizi bir ipe bağlı olarak durduğunuzu ve çekildiğinizi de düşünebilirsiniz. Biraz zaman sonrasında ayrılma gerçekleştiğinde farklı görüntüler görmeye ve kulakta çınlamalar başlamaktadır. Bu noktada odaklanarak uçuş yapacağınızı düşünmelisiniz. Yardımcı ses dalgalarını dinleyerek yükselmenizi daha rahat gerçekleştirebilirsiniz. Ne kadar uğraşırsanız, uğraşın çıkamıyorsanız kendinizi su altında hayal edebilirsiniz. Nefesinizi yavaş yavaş azaldığını hayal ederek yukarı çıktığınızı hissedebilirsiniz.