Astroloji Kulübü / Astroloji Falı Nasıl Bakılır

astroloji-fali-nasil-bakilir
15743

Astroloji Falı Nasıl Bakılır

Ülkemizde ve dünya genelinde fal ve burç konusu oldukça rağbet görmektedir. Ülkemizde sıkça rastladığımız burç yorumları ve çeşitli fallar aslında coğrafyamız ve kültürel geleneğimiz için şaşırtıcı değildir. Kültürel ve beşeri mirasımızda örülü olan öngörü biçimleri oldukça çeşitlidir. Doğrudan his ve enerji dünyasına açılan fallar, astroloji ile birleştiğinde ise oldukça farklı bir rehberlik, bilge bir öngörü ortaya çıkmaktadır. Astroloji falı nasıl bakılır sorusu tam da bu noktada merak edilen bir sorudur. Astroloji falı, gezegen ve yıldızlar gibi gök cisimlerinden oluşan şekillerin, hareketlerin ve çekimlerin yorumlanması ile bakılmaktadır.

Astroloji ve fal birbirinden bazı noktalarda ayrılmaktadır. Astroloji, gök cisimleri ile bakılan somut bir çıkarıma ve yoruma dayanan ilim iken fal sezgi, enerji ve öngörü ile bakılmaktadır. Astrolojide kişiye özek doğum haritası açılımı yapılmakla beraber burçlara özgü tutulma ve ay fazları yorumları genelleştirilerek yapılırken fal bakımında kişiye özel, kişinin his, enerji ve hayat yorumu sezgi, öngörü ve hisler aracılığı ile yapılmaktadır. Astroloji ve fal arasında böylesine bir ayrım varken astroloji falı çok farklı bir rehberlik ve yolculuk kapısını aralamaktadır.

Fal bakımında kişiler, fala bakan kişilerin genel bilgileri nereden edindikleri ya da tahmin edebildikleri konusunda dayanak bulamaz. Astrolojide ise burçlardan ve gök cisimlerinden oluşan temel bir bilgi dayanağı vardır.

Astroloji falı temelde yıldızların ve gezegenlerin oluşturduğu gök cisimlerinin kişilerin doğum saati, gün, ay ve yıl bilgisine dayanarak oluşturacağı etkileri okumaya yaramaktadır. Bilimsel dayanaklar ile yola çıkılan astroloji falında kişinin gelecek zaman zarflarındaki yaşam alanlarında yaşanacak olan değişim, dönüşüm ve kadersel etkileri yorumlamaktadır. Astroloji falı ile temelde ilişki odağında da fal bakılabilmektedir. İki kişinin burç ve dorum tarihleri üzerinden doğum haritası okunması yöntemi ile bakılabilen ve teknik bilgi ve tecrübe gerektiren bu fal ile karakter özelliklerindeki gizli kalmış kısımlar su yüzüne çıkabilir, merak edilen konular cevaplarını bulabilir. Bu noktada burçların genel özelliklerinden ziyade hangi gezegenin kişinin hangi evine etki ettiği ya da ay burcunun temel özelliklerinin hangilerinin kişinin karakter yapısından etkin rol oynadığını yorumlamak gereklidir. Bu nedenle sağlam bilgilere dayanan ve yüzyılları aşan bir okuma yöntemidir.

 

Falvefal'da alanında uzman gerçek falcılarla tarot falı, katina falıastroloji, kahve falı ve birçok farklı fal seçeneği ile aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz! Üstelik web sitemiz üzerinden ücretsiz olarak boğa burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, kova burcu özellikleri, terazi burcu özellikleri, koç burcu özellikleribalık burcu özellikleri, aslan burcu özellikleri'ni okuyabilir, akrep burcu erkeği, akrep burcu kadını, yengeç burcu erkeği, yengeç burcu kadını, oğlak burcu kadını, terazi burcu kadını gibi burçların özelliklerini öğrenebilirsiniz. Merkür retrosu ile burcunuzun nasıl etkilendiğini hemen öğrenin.