Astroloji Kulübü / Astrolojide Ay Nedir? Neyi Temsil Eder?

astrolojide-ay-nedir-neyi-temsil-eder
250021

Astrolojide Ay Nedir? Neyi Temsil Eder?

Ay, yalnızca astroloji alanında değil geçmişten günümüze kadar bir çok alanda kendisini farklı şekillerde temsil edilirken bulmuştur. Özellikle bilimsel çalışmalar ile beraber gündelik yaşam tarzımızı da belirleyen en önemli zaman kavramına ay vasıtası ile ulaşmakla beraber, günümüzde daha çok ayın sahip olduğu mistik ve gözlerden uzak olan anlamlarıyla düşünmeye zaman ayırmaktayız. Hem astroloji falı hem de tarot falı baktır seçeneklerinde Ay göründüğünde, bu durum oldukça gizemli ve önemli anlamlara sahip olacaktır. Bunun, temel nedenleri arasında ayın konumlandırma evin tamamen sizin içgüdülerinizi yönetmesi ile alakalıdır. Ayın doğrudan alakalı olduğu element gümüş olarak bilinmekle beraber yönetici burcu da Yengeç burcu olarak literatüre geçmiştir. Özellikle doğum haritasındaki en büyük şansınız ve koruma alanınız ayın bulunduğu konum ile ilgili olduğu için aynı zamanda bu sizlerin dişil özelliklerinizi de ortaya çıkaran belirli bir kategori bütünlüğü ortaya koymaktadır.

Ay Neyi Temsil Eder?

Ay, haritasında, yerleşmiş olduğu kişinin hangi burç hanesinde bulunuyor ise onun temel özelliklerini yansıtan bir duygu durumu ve içgüdüler dünyasına kapıları aralamaktadır. Buna göre Ay, Oğlak burcunda yerleşmiş ise bu kişiye soğuk ve mantıklı, duygularını ifade edemeyen, hırslı ve hedef odaklı bir kişilik yapısı vermektedir. Benzer şekilde Akrep burcunda yerleştiğinde kişiye kıskanç, kuşkucu, şüpheci, gizemli ve duygularını gizleyen bir kişilik özelliği vermektedir aynı zamanda Ay’ı Akrep’te olan kişilerin sezgileri de çok daha kuvvetlidir. Ay, yerleştiği burç grubunun yanında bir de sahip olduğu ev özelliği açısından da farklı anlamlara gelmektedir. örneğin Ay, 4. Evde yer alıyorsa yine bu kişiye duygularını ifade edememe ve kendi içinde yaşama gibi bir özellik vermektedir.

Ay’ın burçlar, evler ve konumlar üzerindeki yorumları kişilerin duygu durumu ve iç dünyasına yönelik yönetim unsurlarını ve özelliklerini kazandırmakla beraber, birçok kişi hissettiği duyguları anlamakta güçlük çekebilmektedir. Bu ve de benzeri durumlarda kahve falı baktır seçeneğiniz ile beraber tarot falı gibi son derece özel ve size özgün okuma yorumlarından faydalanarak gizlide kalan duygu ve düşüncelerinizi çözebilmeniz ve anlam katabilmeniz mümkündür.