Astroloji Kulübü / Astrolojide Chiron Nedir?

astrolojide-chiron-nedir
29667

Astrolojide Chiron Nedir?

Astroloji alanında, yalnızca gezegenler değil bazı takım yıldızlar ve kuyruklu yıldızlar da son derece önemli etkilere sahiptir. Bu yıldızlar arasında yer alan Chiron, gökyüzü hareketlerinde Euro insan ve yarı altı olarak tasvir edilen aynı zamanda Uranüs ve Satürn arasında benzersiz yörüngesi ile burç takımlarını değiştirmesi ile Retro hareketlerini gerçekleştire bilmektedir. Küçük bir yıldız olmasına karşılık ise bireysel, kolektif ve psikoloji açısından çok derin anlamlar yüklenmiştir. Dolayısıyla kişinin psikolojik yara ve travmalarını gösteren yıldız olarak bilinmektedir. Yara ve de travmaları çözümleyebileceğimiz başka bir mistik alan da derin bir asrtoloji falı ve tarot falı baktır okuması olabilmektedir.

 

 

Astrolojide Chiron Nedir?

Chiron astroloji açısından yaralı bir şifacı olarak tanımlanır ve bu açıdan da kişinin kendi yarasını kabul etmesini ve buradan kazandıklarını başkalarına da yardım etmek için kullanmasını ister. Kişinin, yerleştiği doğum haritasında ki konumu ve sahip olduğu özelliği ile, haritanın sahibindeki mevcut olan derin yaralarını ve bu alandaki şifalarını göstermektedir. Özellikle haritada bulunduğu 60’lık ve 120’lik konumlarda yaraların oldukça net bir şekilde görüle bilmesini dolayısıyla da iyi bir şekilde şifalanma enerjisinde taşıdığı yorumlanmaktadır. Uranüs ve Satürn arasındaki haritası bilhassa önemlidir çünkü Uranüs aniden gelişen olay ve durumları anlatırken Satürn de yaşamdaki en sınavları anlatmaktadır. Dolayısıyla Chiron’un Uranüs ve Satürn arasındaki hareketi, aniden çıkan derin yaraların sınavlarının nasıl verileceğini ortaya koymaktadır.

Chiron, mitolojik olarak da oldukça farklı bir hikayeye sahiptir. Kendisi evlilik dışı doğduğu için, yaşamdaki bütün yolları, sınavlarını ve hayat çizgisini kendisi elde etmiştir. Tek başına olduğu için yol gösterici kimse bulunmaz. Ancak yaşam çizgisinde dönüşmeyi öğrenir ve bu şekilde de büyük bir şifacı haline gelir. Benzer bir şifa durumu kahve falı baktır ile birlikte tarot falı özelinde de görebilmek mümkündür. Çünkü fal bakmak da önce kendi yaralarını ve sınavlarını anlamak, bu sınavları vermek ve elde edilen dersleri ve şifa kaynaklarını başkalarına sunmaktan geçer. Bu durumda kendimizi anlamak o bütünlüğün içinde şekillenmek ve dönüşmek, ne kadar acı verici olsa da faydaları başkalarına yaymak o kadar verimlidir.