Astroloji Kulübü / Astrolojide Mars Gezegeni

astrolojide-mars-gezegeni
27862

Astrolojide Mars Gezegeni

Bilindiği gibi, astroloji alanında birden fazla gökyüzü gezegeni ve takımyıldızı doğrudan burçlara ve burç gruplarına etki etmekte ve belirli gezegenler burçların yönetici olarak hareket etmektedir. Geçmiş günlerden günümüze kadar gelen bu süreç içerisinde gezegenlere yüklenen farklı anlamlar bulunmaktadır. Gezegenlerin sahip olduğu ilk anlamlar Antik Yunan mitolojisinde Antik Yunan tanrıları ile eşdeğer bir şekilde ele alınmaktaydı. Dolayısıyla gökyüzünde bulunan her bir gezegen, aslında belirli anlamlara ve belirli hareketlere sahip, bu hareket ve anlamlar da burçlar üzerinde belirleyici özellikleri anlatmaktadır.

Astroloji İçin Mars

Mars, varoluş olarak dünyadaki yaşam enerjisi, güç ve iradeyi temsil eden bir gezegendir. Yönetici burcu Koçtur ve insanların eril özelliklerini anlatmaktadır. Dolayısıyla belirli olay ve durumlarla nasıl mücadele ettiğinizi ve sonrasındaki kazanç durumlarınız da Mars gezegeni ile ilgilidir. Bu durumda söylenebilir ki Mars, hangi evinizi temsil ediyorsa gücünüzü ifade edebilme şeklinize de buna benzer şekilde gelişmektedir. Astroloji falı ve tarot falı baktır açısından son derece güçlü etkilere sahip olan Mars, haritasında yerleştiği kişiden mücadele etmesine, kendini korumasını ve gücünü de doğru şekilde kullanmasını ister. Bu şekilde Mars’ı kendi yaşamınızda etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Mitolojide Mars

Mars, özellikle mitoloji hikayelerinde savaş tanrısı olarak bilinmektedir. Ares olarak tanımlanan Mars, tanrısal özelliklerini belirli burç gruplar üzerinde de oldukça net bir şekilde gösterebilmektedir. Dolayısıyla etik ve ahlak kurallarına uygun bir şekilde mücadele etmeye devam ettiren kişiler, yaşamında erdemli ve olgun bir yaşam sürebilme imkanına sahip olarak kendisini gelecekte bekleyen etkilere karşı da olabildiğince muazzam bir şekilde hazırlayabilmektedir.

Sizler de haritanızdaki Mars ve Koç etkisini net bir şekilde bilmiyor ancak enerjisini hissediyorsanız tarot falı yöntemi ya da kahve falı baktır seçeneklerini değerlendirerek, bu savaş tanrısının hangi özelliklerini aldığınızı keşfedebilirsiniz. Bu bilgilere erişebilmeniz sayesinde, yaşamınızın hangi alanda etik ahlak kurallarına bağlı olarak bıkmadan ve sürekli olarak mücadele edebileceğinizi ve yaşamınıza güçlü, cesur, akılcı ve de mücadele dolu bir şekilde yaşayabileceğinizi yönelik bir bilgi bütünlüğüne ulaşabilmeniz mümkündür.