Astroloji Kulübü / Ay Burcu Nedir?

ay-burcu-nedir
2355

Ay Burcu Nedir?

Ay burcu, doğduğumuz anda ayın bulunduğu konumuna göre belirlenir. Ay burcu hesaplanırken Ay'ın bulunduğu aya göre hareket edilir. Yıl içinde sürekli hareket eden ay iki buçuk günde bir burçlar üzerinde değişim yapar. Ay burcunuz duygusal durumunuzla ilgili bilgiler verir. Mutlu, üzgün, sevinçli, kederli olma durumunuz tamamen ay burcunuzun etkilerinden kaynaklanır.

 Ortalama 2,5 günde bir değişen ay burcunuzu kendi imkanlarınızla öğrenebilmeniz pek mümkün değildir. Online Fal sitelerinde doğum haritası üzerinden size yöneltilen sorulara cevap vererek rahatlıkla ay burcunuzu hesaplayabilirsiniz.

 

AY BURÇLARININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

 

    Ay Koç Burcu

İçi dışı bir olan ay koç burcu kişileri duygu ve düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilir. Maceracı oldukları için sık sık sevgili ya da eş değiştirirler. Enerjik, girişken, koruyucu olmaları özellikleri arasındadır.

 

    Ay Boğa Burcu

Sadık, güvenilir ay boğa burçlarının, sezgi güçleri yüksektir. Yemeğe düşkün olmaları bir başka özellikleridir. Huzurlu bir hayatı tercih eden bu burç kişileri, güvende hissetmeye de değer verir. Dengeli bir hayatları vardır.

 

    Ay İkizler Burcu

Ay İkizler burcu, meraklı, girişken, çift karakterli, konuşmayı seven, sıcakkanlı kişilerdir. Ani kararlarla harekete geçerler. Değişiklerden hoşlanırlar.

 

      Ay Yengeç Burcu

Ev hayatı ve aile kavramlarını her zaman ön planda tutarlar. Ay yengeç burçları sezgileri güçlü kişilerdir. Bu da onlara sık sık em-pati yapma özelliğini kazandırmıştır. Kıskanç ve kuruntulu şüpheci olmaları diğer özellikleridir.

 

      Ay Aslan Burcu

Lider, cömert, yaratıcı, sadık, sıcak kanlı olmalarıyla bilinirler. Duygusaldır fakat gururları duygularından önce gelir.

 

       Ay Başak Burcu

Dış görünüşleri sert olan ay başak burçları aslında çok merhametlidirler. Zeki, sözünde duran, titiz kişilerdir. Memnun edilmeleri oldukça zordur.

 

     Ay Terazi Burcu

 Sessizlikleriyle bilinen ay terazi burçları anlık patlamalarıyla da dikkat çekerler. Yalnızlık çok tercih ettikleri bir durum değildir. Zaten dostluk terimi onlar için değerlidir. Akılcı hareket ederler. Sosyal ilişkileri oldukça gelişmiştir.

 

      Ay Akrep Burcu

Kuruntulu, kuşkulu ve kontrol etmeyi seven kişilerdir. Sezgileri yüksektir. Aşırı tutkulu ve hırslı olmaları da başlıca özellikleridir.

 

     Ay Yay Burcu

Özgürlüğün vücut bulmuş halidir. Duygusallık Ay yay burcunun özelliğidir. Enerjileri oldukça yüksektir.

 

    Ay Oğlak Burcu

Seçici ve güçlü kişiliklere sahiptirler. Meslek hayatları başarılı geçer. Tutucu olmaları da bir diğer özellikleridir.

 

     Ay Kova Burcu

Bağımsızlıklarına düşkün olmaları en belirgin özellikleridir. İyi kalpli olan ay kova burçları aynı zamanda idealist ve akılcıdır.

 

     Ay Balık Burcu

Duygusal, hassas kişiliktedirler. Nazik ay balık burcu, sanata oldukça düşkündür. Naif, kırılgan, utangaç bir yapıya sahiptirler.