Astroloji Kulübü / Başak Burcu Özellikleri

basak-burcu-ozellikleri
15545

Başak Burcu Özellikleri

Yaz aylarından sonbahara girişi temsil eden Başak burcu özellikleri aralarında en önemlisi analitik olmak ve analiz becerisidir. 23 Ağustos ve 22 Eylül tarihleri toprak elementi tarafından yönetilen Başak burcuna aittir. Kendi yaratılış potansiyelinin en üst düzeyine çıkmak için hayatı boyunca çabalayan Başaklar mükemmele ulaşmaya çalışırken birçok açıdan yanılgı yaşayabilirler. Yaptıkları her işte tamlık ve mükemmellik arayan bu burç insanı, yapılan işte memnuniyetsizlik duymaya elverişlidir. Elindeki seçeneklere karşı olumsuz ve eleştirel olmasının nedeni her zaman daha iyisinin yapılabileceğini bilmesinden ileri gelmektedir. En güzel ya da en dikkat çekici olmasa da en faydalı veya en getirisi yüksel olana odaklanmaya çalışır. “Fayda” kelimesi Başaklar için tanımlanan bir sözcük olabilir. Yaptıkları her işte bir fayda gözetmeye çalışırlar. Kullandıkları geri dönüşümlü ürünlerden tutun da yazdıkları bir maile kadar her eylemleri bir fayda itkisi içermektedir. Fayda etkisi aynı zamanda yaşamdaki küçük unsurlara ve detaylara olan önemlerini de arttırmaktadır. Yardım etmek, iyilik yapmak ya da memnun etmek üzerinde bir var oluşa sahiptir bu nedenle de yaşamı her açıdan daha güzel hale getirmeye çalışır. Genellikle toprak elementinin sabır özelliği almış oldukları için sabırlı bir karakter çizerler ancak patladıkları zaman ortalık felakete dönüşebilir.

 - Başak Burcu Erkeği

Sistematik ve mantıksal düşünce yapısı, hayata karşı sistematik yaklaşmasını sağlamaktadır. Başak burcu erkeği doğrucu, idealist ve pratik bir yaşam tarzı ile hayata tutunmaktadır. Toprak özelliklerini yansıtan Başak erkekleri, beraber olacakları kişileri hayatlarının merkezine alma potansiyeline sahiptir. Ancak ilişkide kontrollü ve soğukkanlıdır. Bu nedenle eşler üzerinde gerilime neden olabilmektedir. Bu burcun erkekleri Koç ya da Aslan gibi maskülen bir tarz çizmekte ısrar etmez, kontrollü ve ölçülü olmayı sevdiği için romantizm, iltifat ya da sevgi gösterileri pek tarzı değildir. Onunla konuşurken net ve sade bir dil kullanmak gereklidir. Aksi halde kendini bulanmış hissedebilir.

 - Başak Burcu Erkeği Özellikleri

Bu burcun erkeği Oğlak erkeği gibi zor olarak tanımlanmaktadır. Ciddi ve ölçülü tarafını yumuşatmayı başarabilen bir eş ya da partner, sağlıklı bir ilişki kurmalarındaki sağlam adım olacaktır. Başak burcu erkeği özellikleri arasında bazı olumsuz özellikler mevcut olabilir. Takıntı boyutuna varabilecek tırnak yeme, dudak ısırma ya da sigara içme gibi alışkanlıklar edinebilir. Bu ise tedirgin ve telaşlı olmalarından kaynaklanmaktadır. İş hayatında yoğun çalışan Başak erkekleri, işten kalan zamanlarında doğa ile bütünleşmekten keyif alırlar. Yeniliklere de açık olan bu erkekler için güven, istikrar, sadakat ve de samimiyet olmazsa olmazdır.

 - Başak Burcu Kadını

Başak kadınını temsil eden iki kelime seçilecekse bu kelimeler zeka ve düzendir. Genellikle titiz olması ile adı çıkan Başak burcu kadını bu özelliğinin ötesinde ince düşünceli, anlayışlı ve zeki olması ile öne çıkmaktadır. Gizemli bir karakter çizen Başak kadınları, fiziksel teması sürekli talep eden bir kadın değildir. Fiziksel ve duygusal ihtiyaçları için desteğe devamlı ihtiyaç duymaz. Kadın erkek eşitliğine önem veren Başaklar, kız çocuklarına büyük önem verirler. Başak kadınlarının asıl dünyası düşüncelerdir. Dolayısıyla düşünceleri ilgilendiren konuşma, yazma, bilimsel araştırma konularında son derece başarılı olurlar. Sevdikleri kişilerle de bu konuları detaylı bir şekilde konuşmak isteyebilirler.

 - Başak Burcu Kadını Özellikleri

Başak burcu kadını özellikleri önemli bir gözlem gücü ile donatılmıştır. Gözlem ve zeka yetenekleri ile insan ilişkilerini kavrayabilir. Sanatsal aktivitelerden hoşlanır ancak bütün sanat dallarından zevk almaz. Dayanıklı ve güçlü bir kadın olan Başaklar, gerçekten güvendikleri kişiyi bulduklarında kendilerini ve duygularını açabilirler. O kişi gelene kadar kendilerini tutabilir, kolaylıkla bir ilişkiye başlamayabilirler. Kendi başına da istediği gibi kaliteli bir yaşam sürebilir. Mutlu olmak için bir eşe ya da partnere ve onlardan gelecek desteğe ihtiyacı yoktur.