Astroloji Kulübü / BB Krem ve CC Krem Nedir?

bb-krem-ve-cc-krem-nedir
15788

BB Krem ve CC Krem Nedir?

BB krem ve CC krem, ağır makyaj ürünlerine meydan okur gibi bir giriş yaptı makyaj sektörüne. Cildi nefessiz bırakan ağır fondötenler yerine herkes bu kremsi yapılı ve daha ince olan kremlere göz dikti. Artık herkes fondöten yerine BB krem ve CC krem kullanıyor. BB krem ve CC krem, ince yapılı olması dışında fondötenden çok daha pürüzsüz bir cilt yapısı elde etmenizi sağlıyor. Günümüzde iyi makyaj, hiç yokmuş gibi görünen makyaj oldu. Doğal görünümüz artık herkes daha çok seviyor, yüzünde birçok makyaj ürünü varken yokmuş gibi olan görünümü yakalamaya çalışıyor.

BB krem ve CC krem birbirinden farklı iki üründür. BB krem Beauty Balm’ın kısaltmasıdır. Cildin kusurlarını tıpkı bir fondöten gibi kapatır. Yoğunluğu fondötenden çok daha azdır. Fondötenin zararlı etkilerin aksine cildin korunması için üretilmiş bir üründür. Hatta yıllar içerisinde öyle geliştirilmiş ki, güneş kremi görevi bile görebiliyor artık. Cildi tıkamıyor, aksine gün içerisinde cildi koruyor ve cilde bakım yapıyor.

CC krem, Color Corrector’ın kısaltmasıdır. Bu krem cildinizdeki renk farklılıklarını dengelemek için tasarlanmıştır. Küçük kızarıklıklar, yaralar, yeşil-mor damar görünümleri CC krem ile kapatılabiliyor ve cildi kusursuzlaştırıyor. BB krem ve CC krem birbirinden farklı etkilere sahiptirler. Hangisine ihtiyaç duyuyorsanız, cilt sorunlarınızı tespit edip ona yönelik şekilde kullanmalısınız. Yüzünüzün farklı ya da aynı bölgelerine ihtiyaca göre her iki ürünü de kullanabilirsiniz. İstediğiniz şey bakım yapan bir fondötense BB kremi tercih edin ama lekeleriniz ve eşitsizlikleriniz varsa CC krem aradığınız şey. CC krem c vitamini içerirken, BB krem antioksidanlar içerir. BB krem de, CC krem de cildi nemlendirici etki sağlar. CC krem, BB kreme göre daha hafif ve ince bir yapıya sahiptir. BB krem de ince bir yapıdadır fakat bir sıralama yapmamız gerekirse en ince yapıda CC krem, BB krem ardından fondöten gelecektir. Artık kendinize uygun olan ürünü kullanmaya başlamak için hazırsınız. Cildinizi iyi tanıyın ve doğru ürünler tercih edin.