Astroloji Kulübü / Beden Dilimizle Yaptığımız 10 Hata

beden-dilimizle-yaptigimiz-10-hata
8554

Beden Dilimizle Yaptığımız 10 Hata

Kolları Birleştirmek

Bu hareket karşınızdaki insana karşı kendinizi kapattığınızı ve aranıza bir sınır koyduğunuzu hissettirir. İlgisiz ve önemsemiyormuşsunuz gibi bir algı yaratabilirsiniz.

 

Aşırıya Kaçan El-Kol Hareketleri

Yalan söylüyormuşsunuz gibi bir izlenim yaratmanıza neden olabilir. Elinizi kolunuzu daha uygun ölçüde ve gerektiği gibi kullanırsanız çok daha özgüvenli ve güvenilir bir hava yaratabilirsiniz.

 

İnsanlara Soğuk Davranmak

Karşınızdaki kişi anlattığı şeyle ilgilenmediğinizi beden dilinizden anlayabilir. Onu dinlediğinizi beden dilinizle belli edebilirsiniz. Başınızla karşınızdakini onaylamak güzel bir algı yaratacaktır.

 

Tutarsızlık

Mimikler ve söyledikleriniz arasında uyumsuzluk olursa karşınızdaki ters bir durum olduğunu düşünebilir. Endişeli görünür ve konuştuklarınızla anlatmak istediklerinizin farklı şeyler olduğuna dair bir sinyal verirsiniz. Konuştuğunuz insan direkt olarak beden dilinizi anlamaya çalışmaya odaklanacaktır.

 

Duruşunuzdaki Bozukluk

Duruşunuzdaki bozukluklar, mesela kamburluk ya da oturuş tarzınızdaki yayılma bir saygısızlık sayılır. Dik bir şekilde oturur ve karşınızdakine tam olarak tüm bedeninizi çevirirseniz daha saygılı bir görünüm elde edersiniz.

 

Gereğinden Fazla Göz Teması

Ne demişler, her şeyin fazlası zarar. İnsanların gözüne fazla uzun süre bakarsanız bu karşınızdaki kişide bir baskı yaratabilir. Sizinle göz teması kurmaktan rahatsız olur ve gözlerini sizden kaçırmak için çaba gösterir. Konuştuklarınız dışında bir mücadele içerisinde olursunuz. Bu da iletişimi çok büyük bir ölçüde negatif yönde etkiler.

 

 

 

Göz Teması Kurmaktan Çekinmek

Bu da fazla göz teması kadar zarar bir davranıştır. Kendiniz bir şeyler karıştırıyormuş gibi göstermenize neden olabilir. Genelde yalan söyleyen insanlar gözlerini kaçırırlar.

 

Aralıklarla Saati Kontrol Etmek

Bu çok kaba bir davranıştır. Karşınızdakine saygı duymadığınızı düşündürür. Egoist bir dış görünüşe neden olur. Bir an önce o ortamdan uzaklaşmak ve daha önemli işlerinizi halletmek istediğinizi, içinde bulunduğunuz konuşmadan çok sıkıldığınızı düşündürür.

 

Sürekli Hareket Etmek

Gergin olduğunuzu hissettirir. Özgüvensiz bir duruşa sebebiyet verir. Hele ki saçınızla ya da herhangi bir aksesuarınızla durmadan oynuyorsanız bu sizi çok özgüvensiz gösterecektir.

 

Fazlaca Kafa Sallamak ve Onaylamak

Konuşulan konu üzerine fazlaca kafa sallar ve konuyu onaylarsanız konuşulanları anlamadığınız düşünülebilir ve anlıyormuş gibi yaptığınız sanılabilir.