Astroloji Kulübü / Bilenlere Bilmeyenlere, Merkür Retrosu Nedir?

bilenlere-bilmeyenlere-merkur-retrosu-nedir
16772

Bilenlere Bilmeyenlere, Merkür Retrosu Nedir?

Astroloji içerisinde her burcu temsil eden bir gezegen bulunmaktadır. Merkür ise astrolojide bambaşka bir yere sahiptir. Merkür astroloji içerisinde iletişimi, haber vermeyi temsil etmektedir. Merkür'ün genel olarak etkili olduğu dönemlerden önceden tespit edilerek bildirilmektedir. Merkür'ün etkin olduğu dönemler içerisinde genelde kişilerin iç fikirleri öne çıkar veya bilinmesi gereken bilgilerin kişiye daha çabuk ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Bu dönem içerisinde iki ilişkilerde fikir ayrılıkları ve tartışmaları çokça yaşanmaktadır. Bununla beraber kişiler düzenli bir konuşma ve anlaşılır bir iletişime geçme çabasına girmektedir.

Merkür Retrosu genel olarak gerileme anlamına gelmektedir. Bir gezegenin hareket etmesi, aslında aslında kendi yörüngesi içerisinde yavaşlaması konumuna gelmektedir. Bununla beraber gezegene dünya üzerinden bakıldığında geri geri gittiği görülmektedir. Herhangi bir gezegen yavaşlamaya girdiği zaman astrolojik olarak dinlenme dönemine girilmesi ve sayma durumuna girmesidir. Bu durumdan dolayı retoraya giren gezegenler insanlar üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır.

Merkür Retrosu senede bir iki defa olmaktadır. Özellikle hayatımızda iletişim gezegeni olarak yer alan Merkür gezegeni bir üzerimizde bir çok farklı rol oynamaktadır. Merkür sadece iletişimi etkilememektedir, Merkür düşünce, yazma, geziye çıkma, yaratıcılığı ortaya çıkarmak gibi özellikleri etkilemektedir. Merkür Retrosu iletişim gezegeni olduğundan dolayı kişinin günlük yaşamını da oldukça etkilidir. Tüm burçlar Merkür gezegeninden etkilenmektedir. Hayatında belirli bir karmaşa yaşayan kişiler Merkür Retrosu için mükemmel bir zamandır.

Merkür Retrosu içerisinde sık bir şekilde yanlış anlaşılmalar, iletişimde bozukluk ve bazı durumların geç olmasını sağlamaktadır.

Retro Nedir?

Retro kelimesi Latince'de geri doğru gitmek anlamına gelmektedir. Detaylıca açıklayacak olursak geçmişe yönelik olayların tekrarlaması, geçmişe ait şeylerin gün yüzüne çıkması veya geçmişi de kapsayan olayların tekrar yaşanması olarak söylenebilir. Gezegenler geri hareket dönemine geçtiğinde, kişilerin geçmişinde kalan bazı konular tekrar gün yüzüne çıkabilir. Retro dönemi bu dönemi bitirmenizi ve geride bırakmanızı istemektedir. Bazen eski bir borcunuz veya kapatmadığınız bir mesele ortaya çıkabilir. İlişki, dostluk ilişkisi veya benzeri durumlar olabilir. Retro dönemi eski sevgilinin geri dönmesi, arkadaşların barışmasına yol açabilir. Ancak retro döneminde gelen kişiler tekrardan geri gidebilir.

Falvefal'da alanında uzman gerçek falcılarla tarot falı, katina falıastroloji, kahve falı ve birçok farklı fal seçeneği ile aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz! Üstelik web sitemiz üzerinden ücretsiz olarak boğa burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, kova burcu özellikleri, terazi burcu özellikleri, koç burcu özellikleribalık burcu özellikleri, aslan burcu özellikleri'ni okuyabilir, akrep burcu erkeği, akrep burcu kadını, yengeç burcu erkeği, yengeç burcu kadını, oğlak burcu kadını, terazi burcu kadını gibi burçların özelliklerini öğrenebilirsiniz. Merkür retrosu ile burcunuzun nasıl etkilendiğini hemen öğrenin.