Astroloji Kulübü / Boğa Burcu Özellikleri

boga-burcu-ozellikleri
22531

Boğa Burcu Özellikleri

Boğa burcundan olan kişiler 20 Nisan ve 20 Mayıs tarihleri arasında doğmuştur. Toprak elementinden bir burç olduğu için diğer toprak grubu burçlarının özelliklerini ortak olarak paylaşmaktadır. İlkbaharın gelmesi ile beraber bu burca verilmiş özellikler hayattan keyif alma, insanlarla bir araya gelme ve zevkler yer almaktadır. Boğa burcu özellikleri arasında huzur, kararlılık ve sadelik yer almaktadır. Boğalar genellikle hayatın hızlı akışına karşılık beden ve iç dünya hakkında farkındalık yaşamayı tercih ederler. Bu nedenle Boğa burçlarından olan kişiler genellikle yavaş ya da ağır kanlı olarak tanımlanmaktadır. Sabır ve keyiflenme yönleri insanlarla iyi iletişimde olmalarını sağlar. Genellikle kriz anlarında da sakin kalabilen Boğa’lar, iç huzuru yakalayabilen nadir burçlar arasındadır. Genellikle ofis yaşamında başarılı olurlar. Aynı zamanda maddi olarak da sağlam ve güvende olma ihtiyaçları vardır. Ancak hayat yolculuklarında tanışacakları farklı karakter ve özellikteki insanlar ile maddiyat temelli düşünce tarzının değişime uğraması kaçınılmaz olacaktır. Bununla beraber idealleri, düşünce tarzı ya da sevdikleri ile ilgili kökten bir değişim sürecine girme potansiyeli yüksek bir burçtur.

 - Boğa Burcu Erkeği

Genellikle duygu insanı olarak tanımlanan Boğa burcu erkeği ideal erkek tarifini yaşadığı toplumdaki kadınların beklentilerine göre oluşturmaktadır. Koç’lar gibi sıra dışı ya da dikkat çekici bir giyim tarzı yoktur ancak toplumla uyumlu olmayı hedeflemektedir. Bu nedenle sade bir saç kesimi, normal kıyafetler ile dış görünüşüne dikkat eder. Fiziksel temas kurma konusunda sorun yaşamayan Boğa burcu erkekleri, ilişkide genellikle heyecan, tartışma ya da beklenmedik davranışlar sergilemez. Daha çok istikrarlı, geleceğe dönük ve sağlam bir ilişki kurma hedefi vardır. Kendi kurallarını kendi koyan Boğa erkekleri, bazı kadınlar tarafından burnu havada ya da özensiz olarak tanımlanabilir.

 - Boğa Burcu Erkeği Özellikleri

Her ne kadar sade, sakin ve kararlılık dolu bir burç olsa da Boğa burcu erkeği özellikleri arasında duygularında aşırıya kaçan bir kişi tavrı sergilenmesi halinde sabrı taşabilir. Tavır ya da kapris gibi özelliklerden pek hoşlanmayan bu erkekler, bu tarz davranışlarla karşılaştıklarında soğumaya başlar. Hedefindeki kişinin peşinden koşar ama uzun süre cevap alamazsa ilgisi söner ve kendi ile baş başa kalır. Affetme duyguları çok gelişmese de yaşadığı durumu kendi içinde gözlemleyip yine kendi başına yaşamayı tercih eder. genellikle aile yaşamlarında da geleneklerine bağlı bir tarz ortaya koymaktadır.

 

 

 - Boğa Burcu Kadını

 

Bu burcun kadını, erkeğine kıyasla zıt bir var oluğu temsil etmektedir. Bilge, sabırlı ve güçlü bir karakter sunması ile erkekleri cezbeder. Boğa burcu kadını genelde iki farklı karakter özelliği ile güçlendirilmiştir. İlki dış görüntüsüne önem veren Boğa kadınlarıdır. Erkekleri cezbeden tarafları ağır basan Boğa kadınlarının bu özellikleri arasında şımartılma isteği vardır. İkinci tür Boğa kadınları ise daha çok ateş etkisindedir ve daha özgürlükçü bir karakter çizmektedir. İlk tür evlilik, aile ve eş olma gibi isteklerle güdülenirken ateş etkisindeki Boğa kadını başarı, kariyer ve sadeliğe adamaktadır.

 - Boğa Burcu Kadını Özellikleri

 Doğa ile baş başa kalmaktan hoşlanan Boğa burcu kadını özellikleri genellikle sadelik ve doğal olan tarafını ön plana çıkartmaktadır. Karakter özelliklerini bu taraftan alan Boğa kadınları iş hayatında gerçekli ve samimi olurken, uzun yıllar aynı işte çalışabilir. Kimliği ile yaşam tarzı arasında bir aldatmaca olmayan Boğa kadınları çevresindeki insanları analiz etmeyi ve tespit etmeyi oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Boğa erkeklerinde olduğu gibi para ve mülk konularına düşkündür, hayatını güvence altına almak için bu tarz sahiplikler üzerine çalışır ve düşünür.

 

Falvefal'da alanında uzman gerçek falcılarla tarot falı, katina falıastroloji, kahve falı ve birçok farklı fal seçeneği ile aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz! Üstelik web sitemiz üzerinden ücretsiz olarak boğa burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, kova burcu özellikleri, terazi burcu özellikleri, koç burcu özellikleribalık burcu özellikleri, aslan burcu özellikleri'ni okuyabilir, akrep burcu erkeği, akrep burcu kadını, yengeç burcu erkeği, yengeç burcu kadını, oğlak burcu kadını, terazi burcu kadını gibi burçların özelliklerini öğrenebilirsiniz. Merkür retrosu ile burcunuzun nasıl etkilendiğini hemen öğrenin.