Astroloji Kulübü / Burçlara Göre Depresyon Türleri

burclara-gore-depresyon-turleri
5422

Burçlara Göre Depresyon Türleri

Kâh kendini dev aynasında gören ama boy aynasında kalbi kırılıp üzülen, kâh çok kıskanıp bir o kadar cool görünen, kâh sabır taşı olmaktan çatlamış kendine zarar veren, kâh tertemiz kalpli ama bir o kadar da çılgın… Tüm bu zıtlıkları bünyesinde taşıyan ya da benim ortam yoktur ya siyah ya beyaz diyen tüm burçlarımız için, depresyona yatkınlıkları ve türleri açısından hepsini tek tek inceleyelim.

 

Koç

Tüm koçlar için agresif depresyon gibi bir kalıpta düşünsek hiç de yanlış olmaz. Depresyonunu yaşarken tam olarak bir koç gibi saldırgan ve öfkelerle dolu olabilir, çok narin ve kırılgan görünürken bir anda içinden bir koç çıkıp boynuzlarıyla sizi alaşağı edebilir.

 

Boğa

En iştahlı burç olan Boğa, Boğalarımız… Depresyon süreci aslında tipik bir kış aktivitesi (battaniye film ve cipsler çerezler atıştırmalıklar şeklinde sıraladığımız) gibi geçer. Yaz olsun kış olsun gece olsun gündüz olsun, eğer bir Boğa depresyondaysa yemek ona mutluluk verir. Yedikçe yenilenir, depresyon sonrası gelecek hızlı ve hareketli dönemi için enerji depolar.

 

İkizler

Doğası gereği git gelli, dalgalanmaları bol olan ikizler için depresyon da olunca iyice karmaşık ve anlaşılmaz bir insan haline dönüşebilir. İyice kimseyi beğenmemeye, kimseden hoşnut olmamaya, herkese bir kalkanın ardından bakmak yerine herkesi bir kafesin içine koymuş da onlara fıstık atıyormuş gibi hisseder. Hassas ve kırılgan yapısı olanlar için depresyondaki bir ikizler aşırı tavsiye edilmez…

 

Yengeç

İşte hassas ve kırılgan yapısı olan Yengeçlerimiz, tutkulu romantik, hayalperest şairane yapısıyla, depresyona giren bir Yengeç’in ağzından ilk cümle “artık beni kimse sevmiyor” dur. Bunun hemen ardından sosyal bir izolasyon, battaniye altında saatlerce dökülen gözyaşları…

 

Aslan

Dışarıya karşı her zaman dik duruşu, kendinden emin yapısı ve liderlik vasfıyla, lafını dinleten duruşunu kabul ettiren Aslan… Depresyona girdiğinde derinlerine gömdüğü değersizlik hissi, mutsuzluk ve o derin boşluk sarar her tarafını. Ama Aslan’dır, asla söylemez, çünkü kendini güçsüz hissederken bir de bunu dillendirecek kadar Gurursuz! Değildir…

 

 

   Başak

Tüm stresin ve sorumlulukların altında kalmaya, hepsini bir anda boşlayıp hayatın anlamını sorgulamaya başlar. Yaptıklarını ve tüm hatalarını düşünüp kendini daha da kötü hissettirecek ne varsa hepsiyle yüzleşip, dibine kadar yaşar. Böylelikle depresyondan çıktığında daha güçlü bir Başak’la karşılaşmanız mümkündür.

 

Terazi

Depresyona girdiğinde sosyal izolasyondan nasiplenen, kendini soyutlayıp hayatına bir süre mola vermek isteyen bir diğer burcumuz ise Terazi. Telefonlarına ulaşamaz, yüzünü dahi göremezsiniz. Evine kapanır, pijamalarını çeker ve herkesten ve her şeyden şöyle bir uzaklaşır. Adeta hayatını askıya alır. Sonra da bir anda geri döner hayatınıza.

 

Akrep

Zaten normalde de hayatınızda varlığıyla yokluğu bir olan, bir görünüp bir kaybolan özgürlüğü her şeyden önce gelen Akrep, depresyon döneminde kendini tamamen salar. Yataktan çıkmadan ve uyumadan, yemeden içmeden günlerce hiçbir şey yapmadan durabilir. Depresyonun getirdiklerini yaşar, üstüne drama katıp daha da arttırmaz. Bir sonraki görüşünüzde yine en son gördüğünüz haldeki kadar normal ve canlıdır.

 

Yay

Yaylar tıpkı bir yay gibi fırlar yerinden, saldırır, savaşır depresyonla. Öyle içine kapanıp kafasında çözmez. Aksine fiziksel olarak atar içindeki duyguları ve atacaksa. Öfkeyse öfke, üzüntüyse üzüntü, dibine kadar yaşar. Tüm fazlalıklardan ve kirlerden arındırır kendini.

 

Oğlak

Her zaman sistemli ve dakik yaşayan burcumuz Oğlak, depresyon sürecinde bir salar kendini, yataktan çıkamaz, evden çıkası gelmez. Aynaya bakıp da saçını başını bir düzeltmek aklına bile gelmez. Bir süre sonra böyle yaşayamayacağını fark edip hemen toparlanır ve tekrar kendini pratik bir rutinin içine sokarak bu süreci atlatır.

 

Kova

Aklına eseni yapmayı, bildiği gibi hareket etmeyi kendine görev edinen Kovalarımız depresyon sürecinde başına buyruk hareket etmenin dozunu arttırır ve kimseyi duymaz görmez, işitmez olur. Tamamen kendine odaklanır, çözebildiklerini çözer, çözemedikleriyle yaşamayı öğretir kendine.

 

Balık

Kabuslardan uyumak istemiyor, ağlamaktan gözyaşı keselerini boşaltıyor ve sevdiği şeylere sarılıp onlara daha çok bağlanıyorsa, tüm duygularını sanatın her dalını kullanarak dışa akıtmak isteyen Balıklar duygusallığın vücut bulmuş hali diyebiliriz. Depresyon süresi uzun ve ağrılı geçse de sonrasında çok naif bir dinginlik olur ve daha mutlu bir Balık olarak geri döner.