Astroloji Kulübü / Burçlara Göre Doğru Meslek Seçimleri

burclara-gore-dogru-meslek-secimleri
1231

Burçlara Göre Doğru Meslek Seçimleri

 


Kendi burcumuzun özelliklerini öğrenmek, karşı cinsi etkilemek için burç analizlerinden yararlanmak, günlük burç yorumlarını okumak hepimizin yaptığı şeyler. Hayatımızın her alanında burçlara danışmak bizim için vazgeçilmez. Peki burçların meslek seçiminde etkileri neler, birlikte göz atalım.


Koç


Enerjik, gözü kara ve cesaretli bir yapıya sahip olan koç burçları için uygun meslekler girişimcilik ve yöneticiliktir. İtfaiyeci ve cankurtaran olabilirler. Adrenalini yüksek işler onlar için uygundur.


Boğa


Sanatçı ruhlu kişiler oldukları için boğa burçları sanatla ilgili mesleklere yönelebilirler. İş yaşamında uyumlu ve disiplinli bir yapıları olduğu için bankacılık ve finans sektörü gibi alanlarda çalışabilirler.


İkizler


İkizler burcu zeki ve iletişimde yetenekli insanların sahip olduğu bir burçtur. Gazetecilik, öğretmenlik, muhabirlik gibi mesleklerde başarılı olurlar. Kütüphane görevlisi olabilir ve sosyal medya alanlarında çalışabilirler.
 


Yengeç


Yengeç burcu disiplinlidir. Anlayışlı ve koruyucu oldukları için avukat olabilirler. Sanat yönetmeni, editör, galeri sahibi, şehir plancısı olabilirler. İç mimar ve aile terapisti de olabilirler.
 


Aslan


Aslan burcu karizmatik ve etkili konuşma yapan bir burç olduğu için halkla ilişkiler, organizatör, politikacı gibi meslekleri yapabilirler. Eğlence yeri işletmeciliği, tiyatro oyunculuğu da yapabilirler.


Başak


Başak burcu disiplinli, titiz ve detaycı olduğu için kimyager, peyzaj düzenleyiciliği ve aşçı olabilirler. Proje yöneticisi, biyolog, veterinerlik de yapabilecekleri meslekler arasındadır.


Terazi


Terazi burcu adalet duygusu çok gelişmiş olduğu için avukatlık yapabilirler. Güzelliğe ve eğlenceye düşkün oldukları için makyaj sanatçısı ve parti organizatörlüğü de yapabilirler.


Akrep 


Akrep burcunun kararlı ve güçlü yapıları olduğu için ticaret, cerrah, psikolojik danışman, satış pazarlama gibi işlerde çalışabilirler.


Yay


Yay burçları macera yaşamayı sevdikleri için tur rehberliği ve pilotluk yapabilirler. Yurt dışı bağlantılı işler, basın yayın ve medya sektöründe çalışabilirler.


Oğlak


Oğlak burçları disiplinli ve görev duyguları gelişmiş olduğu için askeri alanlar, finansal pazarlama uzmanı ve borsacı olabilirler. İşletme sahibi ve mimar da olabilirler.


Kova


Kova burçları sosyal ve dışa dönük oldukları için halkla ilişkiler, satış danışmanı, şarkıcı yada oyuncu olabilirler. Talkshow sunucusu ve yazarlık da yapabilecekleri meslekler arasındadır.


Balık


Balık burçları duygularını dışarıya yansıtabileceği işlerde başarılı olabilirler. Bu meslekler müzisyenlik, fotoğrafçılık, şair, yönetmenlik olabilir.