Astroloji Kulübü / Burçların Diyet Yaparken Başarısız Olmasının Nedenleri

burclarin-diyet-yaparken-basarisiz-olmasinin-nedenleri
9302

Burçların Diyet Yaparken Başarısız Olmasının Nedenleri

Koç

Çevrelerindeki insanların diyetlerini bozmak için durmadan onlara sağlıksız şeyler yedirmeye çalıştığını hissederler. Herkesin teklifi yemekle ilgilidir ve onlar da bu durum karşısında kendilerini tutmayı başaramazlar.

Boğa

Diyette en çok zorlanan burç Boğa’dır. Yemek yemeye düşkünlükleri bilinir. Diyetteyken ne dizi izlemekten keyif alırlar ne de dışarı çıkmaktan. Yemek yiyemedikten sonra hayatın anlamı yok gibi hissederler.

İkizler

İkizler diyet yapmaya güzel başlar fakat sonrasında biraz kek yesem bir şey olmaz zaten sabah sağlıklı beslenmiştim, zaten dün çok dikkat etmiştim gibi bahaneler üretmeye başlarlar.

Yengeç

Yiyemedikleri şeyleri çok dillendirir ve onlarla duygusal bağ kurarlar. Canım ekmek, canım çikolatam…

Aslan

Abur cuburu kesip bu kez de sağlıklı yemeklerin porsiyonlarını büyütürler. Bu nedenle de diyetin olumlu etkilerini göremezler.

Başak

Başak burçları kendilerini fazla aç bıraktığı için uzun süre dayanamazlar. Aç kalmak da kilo almaya neden olabilir.

Terazi

Bir hafta salata yerler, bir hafta çikolatayla beslenirler. Dengeyi tutturabilmek önemlidir.

Akrep

Diyetlerine negatif düşüncelerle başladıklarından devamı da negatif şekilde sonuçlanır. Daha pozitif düşünmeli ve kararlı olduklarında diyetlerinin başarıyla sonuçlanacağına inanarak başlamaları gerekir.

Yay

Yay burçları diyete başlar ama isteksiz başlar. Diyet yapmayı hiç sevmezler. Zorlaya zorlaya bir şekilde ilerlerler fakat istikrarlı olmadıktan sonra diyet yapmak çok zordur.

 

Oğlak

12 burcun arasında en başarılı olanı Oğlaklardır. Diyetlerine sadık kalır ve iyi bir şekilde uygularlar. Fakat her burçta olduğu gibi Oğlak burçlarının da kendini çok zorladığından pes etme ihtimali vardır. Her konuda olduğu gibi diyet konusunda da kendilerine katı davranarak kendilerini bezdirebilirler.

Kova

Diyet yapmayı en başından reddederler ve diyet yapmak zorunda olmadıklarını savunurlar. İyi görünmeyi isterler fakat diyet yapmak hiç onlara göre değildir. Herkesin zayıf görünmek zorunda olmasına da karşıdırlar. Güzel bir duruşları vardır fakat diyet öncelikle sağlık içindir, zayıf olmak için değil.

Balık

Aç kaldığında ağlayabilen bir yapıya sahiptirler. Mantıklarını kullanıp devamlılığı sağlamaları gerekir. Fakat gözyaşları buna engel olup durur.