Astroloji Kulübü / Burçların En Keyif Veren Özellikleri

burclarin-en-keyif-veren-ozellikleri
10454

Burçların En Keyif Veren Özellikleri

Koç, hareketli yaşamak onlar için adeta bir alışkanlık haline gelmiş olan Koçlar, kıpır kıpır, yerinde duramaz, birlikte yattığınızda rahat vermez, size yaptığınız her şeyde karışmak isteyen küçük çocuklar gibi sempatik ve yaramazdırlar. Kaşları, aksesuar ve dövmeleriyle, gerek giyim, gerek yaşam tarzlarıyla tam bir duayen olan Koçlar oldukça çekicidir. Nasıl eğleneceğini ve nasıl yaşayacaklarını çok iyi biliyor olmalarının yanı sıra sakarlıkları ve şapşallıklarıyla sizi güldürebilir, onlarla uğraştığınızda biraz burnunuzdan getirebilir, yaptığınız şakayla karışık eleştirileri ciddiye alarak gerçekten küçük bir çocukmuş gibi bir edayla size karşılıklar verebilir. Eğlenmek istiyorsanız, Koçların her öfkesini ciddiye almamayı öğrenmelisiniz. Aksi takdirde büyük çatışmalara hazırlıklı olabilirsiniz. Koçlar için şunu unutmamakta fayda var; insan sevdiğine kızar.

Boğa; Romantik komedi filmlerine bayılan Boğa, korku filmlerinde özellikle astral figür ve konular barındıran filmlerde oldukça eğlenceli tepkiler vererek, sizleri kahkaha tufanına boğabilir. Kızdırıldığında burnundan soluyan ve öfke patlamaları yaşayan Boğalar kızgınlığın ardından gerçekten seviyorsa asla kin tutmaz ve onlarla barışmak da bir o kadar eğlenceli ve komik anlar yaşatır. Alıştıkları şeylerden kolay kolay taviz vermeyi sevmezler. Genelde sakin gibi dursa da içinde hep öfkelenip yeşil bir deve dönüşecek potansiyel barındırır. Öfkesi geçtikten sonra biraz eğlenmek istiyorsanız, huyuna giderek onunla uğraşın. En eğlenceli dakikaları size yaşatacağından şüpheniz olmasın.


İkizler; herkes sever ikizleri. Neden mi? Çünkü böyle dengesiz delileri herkes sever! İkizlerin tüm eşyaları ya da ona ait ne varsa hepsi garip ve tuhaftır. Başka yerde göremezsiniz. Orijinalle absürt arası bir çizgileri vardır seçimlerinde. İletişimi güçlü ve konuşkandırlar. Herkesle arası çok iyiyken, bir anda herkesle çok kötü olabilirler. Konuşacak kimseleri olmadığında kendi kendilerine yetebilecek kadar çok karakterli renkli ama bir o kadar da yorucu yapılarıyla her zaman güçlü kalmayı başarırlar. İkizler bir şeye karar verdiğinde, onu bambaşka bir şeyi çok başarılı olarak yaparken bulabileceğiniz eşsiz bir karakterdir. Jest ve mimiklerini çok kullandıkları için bu onları aşırı eğlenceli, tekinsiz yaparken, hoşlanılması gereken çünkü zararı olmayan bir imaj yaratması olarak etki edebilir. Merakları yüzünden başına türlü çeşit bahtsızlık gelen ikizler size oldukça eğlenceli anlar yaşatabilecek kadar renkli kişiliktir.


Yengeç; Meraklı ve her şeye burnunu sokan kıskançlar. Pardon kıskaçlar. Yengeç için söylenebilecek o kadar çok şey vardır ki. Duygusal yoğunlukları, iniş çıkışlı ruh halleri, coşkulu anlatımları ama bir o kadar da içe kapanık sosyal yapılarıyla sevdiklerini güldürür, tanımayanları düşündürür yapıdadırlar. Oldukça üşengeç yapıda olan yengeç, kariyerini yattığı yerden yapmayı ve kimseye muhtaç olmamayı diler. Alıngan yapılarıyla şakalarınıza ya da eleştirilerinize fazla takılıp, size trajikomik anlar da yaşatabilecek drama queen’lerdir. Bir yengeçle alkol içip sabahlara kadar dans edip gülüp eğlenebilir, taşkınlıklar yapabilirsiniz. Sarhoş olduklarında içlerinden daha da eğlenceli ama bir o kadar da haşin biri çıkar.

 

Aslan; küçük dağları ben yarattımlar, kutsal kişilik olma durumları, bir star edasıyla poz kesmeler… İnsanları şaşırtmak için elinden gelen her şeyi yapmak onun için bir yaşam stilidir. Odasının duvarında kendi fotoğrafı asılı olmasına şaşmamak gerekir. Aslana gösterdiğiniz tüm ilgi onun aksine ilgisini yitirmesine sebep olur. Onları şaşırtmanız pek mümkün olmadığı için, büyük atılımlar yapmanıza gerek yoktur. Bir aslanı uzaktan izleyip ne kadar egosunu okşayan hareket sergileyip, ne hareketler yaptığını anlayabilecek kadar zekiyseniz, eğlenebilir, onun bu davranışlarından keyif alabilirsiniz.

 

Başak; çıldırtmak istiyorsanız ya da biraz eğlenmek istiyorsanız Başak’ın dış görünüşüyle ilgili olmayan yorumlarda bulunun ve nasıl kendine sarmaya başladığını oturup izleyin. Onu işkillendirecek her hareket adeta kedi gibi hayali sineklere saldırmasına, var olmayan şeylerle oynamasına sebep olacaktır. Ve böyle şeyleri izlemekten keyif alanlar için Başak nadir rastlanan bir kişiliktir. Aşırı titiz ve temiz oldukları için bir Başakla yaşamak her zaman hayat standardınızı yüksek tutacak ve sizi temizlik ve düzenliliğe dair tüm sorumluluklardan kurtaracaktır.

Terazi; Saçına başına, tarzına, giyimine kuşamına usandıracak derecede özen gösteren Teraziler kendi başlarına karar veremeyecek kadar kararsızlardır. Kendi başına karar veremeyecek kadar da delidir. Normalde nefret ettiği bir şey moda olursa bir teraziyi tanıyamazsınız, her şeyden bir anda vazgeçip tüm gardırobunu boşaltmaya karar verebilir. Eleştirileri asla kulak ardı edemeyen Terazinin eleştirilere kafa yoran ve kendini paralayan hallerini görmekten keyif alabilirsiniz. Onun bu ufak şeyleri kafaya takışına eğlenceli bir üslupla yardım ederek, ne kadar takıntılı biri olduğunu da fark edebilirsiniz.

Akrep; temizlik titizlik hak getire. Öyle ufak tefek şeylere takılmaz hiç. Gelişine yaşar. Cinsellik her daim kafasında olan bir akrep için tabu ve fetiş kelimeleri çok kritik önem taşır. Her konuda bir bildikleri olan Akreplerin tavsiyeleri ve eleştirileri çoğu zaman bilgiye değil, tamamen öznel yorumlara dayalı olabilir. O yüzden çok da eleştirilerini dinlememenizde fayda vardır.


Yay; tiksinme duygusu her insanda olduğu gibi yaylarda da var mı zannettiniz? Yanılıyorsunuz. Eğer ortada tiksinç, baş edilemez derecede kokan ya da ürpertici bir hayvan varsa, derhal Yay burcu tanıdığınızı çağırın. Doğası gereği savaşçı olan yaylar sizi yılanlara sürüngenlere, haşere ya da farelere karşı bir savaşçı gibi koruyacaktır. Bu burcun en öne çıkan özelliği hangi cinsiyetse, tam tersi olmak istemesidir. Kadın olan bir yay, erkek olmak, erkek olan bir yay kadın olmak ister. Konuşurken de hayli gürültücüdürler. Her konuda olaylı insanlardır. Sosyal zarafetten yoksunlardır. Sır verilecek en son burçtur. Ağzını asla tutamaz.


Oğlak; Oldukça çalışkan olan oğlaklar genelde sayısal konulara eğilimlilerdir. Ellerini attıkları ve gerçekten merak edip ilgi duydukları her konuda başarılı olma potansiyeli taşırlar. Çok başarılı politikacılar ve uzun ömürlü insanlar çoğunlukla Oğlaklardan çıkar. Oldukça titiz olan Oğlaklar bir yere kalmaya gittiğinde yanında yedek iç çamaşırından diş fırçasına kadar hazırlıklı gelebilir. Çünkü kirli kalmaya hiç tahammülleri yoktur.


 

Kova;  Parti insanı olan çılgın Kovaların ahlak kavramı diğer insanlara göre biraz daha geniştir. Oldukça tuhaf ve sürü psikolojisine çoğunlukla girmeyen yapılarıyla dikkat çekici giyim tarzları ve hayatta yaptıkları seçimlerle ön plana çıkar ve bunun da farkında olarak bu durumdan gayet memnun olurlar. Orijinal ve tek olmak en büyük arzularıdır. İnsanları ve dünyayı sevmezler. Anarşist yapıları gereği her zaman başkaldıran yapıları vardır. Sabırsızlıkları onları bazı verdikleri kararlardan alıkoysa da, pişmanlık nedir bilmeden yeni kararlar alabilecek kadar güçlü yapıları vardır. Uzaylı, cin, melek gibi metafizik varlıkların varlığına inanarak spiritüalizmle doğrudan ilişki içindedirler. Onlarla eğlenceli bir sohbet için muhakkak spritüal muhabbetler açıp, konulara da hâkim olmanız gerekir.


 

Balık; normalde balıkların hafızasının 3 saniye olduğu rivayeti olmasına rağmen Balık burcundaki karakterler, 10 yıl önce önünden geçip leziz bir yemek kokusu aldığı ufak restoranın patronunu dahi hatırlayacak hafızaya sahiplerdir. Fakat yön bulma yetenekleri zayıftır. Olmadık aksiliklerle karşılaşır ve devamlı bahtının bir türlü dönmüyor oluşundan yakınırlar. Mantığın M’sini bulamayacağınız Balıklar tepeden tırnağa duygu yüklü canlılardır. Ütopik ya da distopik bir hayal dünyasında yaşarlar. Gerçekle pek işleri olmayan, hayalperest burçlar oldukları için onlarla ettiğiniz muhabbetten aşırı keyif alabilirsiniz. Koç bir şey der ve o şeyi yapar. Yengeç bir şey der ve başka bir şeyi yapar. Akrep söyler ve söylediğini sadece inat olsun diye yapar. Balık çok fazla şey söyler ve o an canı ne istiyorsa onu yapar.