Astroloji Kulübü / Burcunuza Göre Uzak Durmanız Gereken Besinler

burcunuza-gore-uzak-durmaniz-gereken-besinler
569

Burcunuza Göre Uzak Durmanız Gereken Besinler

Kişiliğiniz ve dolayısıyla burcunuz yemek seçimleriniz hakkında çok şey anlatıyor. Astroloji, kişilere birçok alanda olumlu ve olumsuz yol gösterebilir. Bugün beslenme alışkanlıkları ile ilgili vereceğimiz tüyolar doğrudan sizinle ilgili. Yükseleniniz ve Ay burcunuz da bu aşamada çok önemlidir, kontrol etmeyi unutmamalısınız.

Koç
Çok hareketlisiniz, enerjiniz sizi Zodyak’ın en aktif burcu yapıyor. Bu yüzden, gün boyu enerjinizi koruyacak besinler tüketmeniz gerekir. Fast food, abur cubur tarzı besin değeri düşük, karbonhidrat bombası yiyecekler ihtiyacınız olan kaliteli enerjiyi size veremeyebilirler. Sağlıklı yemek hazırlamak için biraz zaman ayırmalısınız.

Boğa
Yemekler ve Boğa burcu arasındaki mükemmel aşkı hepimiz biliyoruz. Özellikle de tatlıya olan düşkünlüğünüzü… Ne yazık ki kötü haber; uzak durmanız gereken şeylerden biri de tatlılardır! Bunun yerine meyvelere yönelmek sağlığınız açısından daha doğru olacaktır. Makarna ve pizza da yasaklılar listenizde yer alması yiyecekler arasında yer alıyor.

İkizler
Siz pratik olandan yanasınız. Saatlerce yemek hazırlamak ve tüm enerjinizi buna harcamak pek sizlik değil çünkğ her an vazgeçip yeni bir yemek hazırlamaya koyulabilirsiniz :) Zahmet isteyen yiyecekleri yaşamınızdan çıkarın. Özellikle yağlı yiyeceklerden uzak durmanız gerekir. Taze sebzeler en büyük dostunuz, özellikle de hızlı hazırlananlar!

Yengeç
Yedikleriniz ruh halinizi doğrudan etkiliyor. Şekerli gıdalar sizi mutlu ediyor gibi görünse de, aslında kısa süreli enerji ve mutluluk verir ve ardından negatif ruh halini geri getirir. Bu nedenle her türlü şekeri hayatınızdan çıkartmanız şart. Meyvelere şans vermek ihtiyacınız olan şekeri almanızı sağlayacaktır.

Aslan
Aşırı çay, kahve, enerji içeceği kullandığınız doğru mudur? Siz lider bir burçsunuz ve her zaman zinde olmak için bu tarz uyarıcalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak sandığınızdan daha büyük zararları olduğu aşikar bir durumdur. Bu içeeklerin, ivedilikle hayatınızdan çıkması gerekiyor. Aşırı kafein stres oranınızı arttırır ve çabuk sinirlenmenize yol açar. Bunun yerine hafif doğal çaylardan yararlanmayı deneyin!

Başak
Çalışkanlıkta nam salmış burçlardan belki de ilkisiniz. Aktif bir yaşam, özensiz beslenmeyi beraberinde getiriyor ve kabul edelim siz de çoğu zaman geçiştirmeye yönelik yiyecekleri tercih ediyorsunuz. Unlu mamüller hayatınızdan çıkartmanız gerekenler listesinde birinci sırada yer alıyor. Karbonhidratlardan uzak durmanız gerekiyor çünkü sizi yavaşlatma özelliklerine sahipler. Bir Başak için bu durumun ne kadar ters olduğunu şimdi daha iyi anladığınızın farkındayız! :) Ceviz, küçük renkli meyveler size kaliteli enerji sunar.

Terazi
Sağlıklı yaşama ilgisi olan burçlardan biri de siz sevgili Terazilerdir. Ancak bu konuda doğru bilinen yanlışları aydınlatmakta fayda var; düşük kalorili, az yağlı ve sıfır şekerli yiyecekler tahmin edildiği kadar sağlıklı değillerdir. Bunlar daha fazla doymuş yağ anlamına gelebilir. Doğada bulunmayan şeylerden uzak durmanız gerekir.

Akrep
En sosyal burçlardan biri de sizsiniz. Bu, dışarıda daha fazla vakit geçirdiğinizin küçük bir göstergesi. Dışarıda tükettiğiniz hazır-donmuş gıdalar her zaman sağlıklı olmayabiliyor. Alkol yine abartılan içeceklerden biri, bunun yerine daha taze ve kaliteli içeceklere yönelmek sizin için daha doğru olacaktır.

Yay
Siz tam bir atıştırmalık bağımlısısınız! Cips, şeker, kurabiye, çikolata ve geriye kalan her şey! Bunların sağlığa olan olumsuz etkilerini bilmeyenimiz yoktur. Çoğu zaman yemek yemeyi bile unatabilirsiniz ancak söz konusu atıştırmalık olunca akan suların durmasına izin verebiliyorsunuz. Yine de buna devam etmek isterseniz sağlıklı kuru meyveleri ve kuru yemişleri yaşamınıza dahil edebilirsiniz.

Oğlak
Geleneksel bir burç olarak beslenmenizde de bu iddiayı sürdürebiliyorsunuz. Seçenekler arasında ev yemeklerini daha çok tercih ediyorsunuz. Ancak bu aşamada aşırı yağ tüketimini kontrol altına almalısınız. Et suyu, tereyağı gibi malzemeler her yemeğe uymamakla birlikte aşırı tüketimde belirli zararları beraberinde getirebilir. Sebzeler ve glutensiz yiyecekler denemeye değer görünüyor.

Kova
Vücudunuz için iyi şeyler yapmaya çalışıyorsunuz ancak içerik bakımından eksik bilgiye sahip olabilirsiniz. Beyaz pirinç, makarna gibi besinler gizli şekerler barındırır ve bu sizin için asla istemeyeceğimiz bir şey. Enerjinizi emen bu tür yiyecekler yerine içeriğinden emin olduğunuz gıdalara yönelmenizde fayda var.

Balık
Moralinizi yükselten yiyecekler tüketmeye özen gösteriyorsunuz. Kızarmış yiyecekler çoğumuz için mutluluk kaynağı olabilir ancak sağlık açısından zararlarını da bilmeyenimiz de yoktur. Sizin için hayatınızdan uzaklaştırmanız gerekenler listesinin başında kızartmalar yer alıyor. Izgara iyi bir seçenektir, deneyin! :)