Astroloji Kulübü / Dolunay Nedir? Dolunayın Etkileri Nelerdir?

dolunay-nedir-dolunayin-etkileri-nelerdir
35369

Dolunay Nedir? Dolunayın Etkileri Nelerdir?

Gökyüzü etkilerinde her ay gerçekleşen ve dolayısıyla da bir çok kişinin güneş burcu ile yükselen ve ay burcunu da etkileyen dolunay, aslında bilimsel açıdan ele alındığında Ay’ın bir aylık süre zarfı içerisindeki fazlarından birisi olarak ele alınmaktadır. Ancak her dolunay zamanı, Ay’ın fazları bakımından burçların yönetici gezegenleri ile beraber Doğum haritasında ki gezegenlerin konumu ve almış olduğu açı ile birlikte farklı etkilere sahiptir. Her dolunay, gerçekleştiği harita ve hangi burç üzerinde gerçekleşiyor ise o burca ve yakından ilişkili olduğu burçlar üzerinde maksimum ve minimum etkilere sahiptir. Bu durumda ise dolunayın etkisinin kişiler üzerinde hem enerji hem de total etkiler üzerinden genel olarak bahsedebilmek mümkündür. Genellikle de dolunay zamanlarında astroloji falı ile birlikte tarot falı baktır istekleri daha da görünür hale gelmektedir.

Dolunay Nedir? Dolunayın Etkileri

Güneş ve Dünya arasında 180 derece olan dolunay açısı, dünyadan gözlemlendiğinde ayın en parlak ve kendisini en fazla gösterdiği konum olarak ele alınmaktadır. Dolayısıyla gökyüzü hareketlerinden belirli enerji hareketleri meydana geldiğinden dolayı dolunay zamanlarında, insanlar üzerinde belirli etkiler bulunmaktadır. Özellikle dolunay gerçekleşmeden önceki bir hafta içerisinde ve dolunaydan sonraki birkaç gün süren bu etkiler arasında genellikle uykusuzluk, zihin dağınıklığı, gerginlik gibi etkiler oldukça net bir şekilde fark edilebilir. Dolunay, anlamı gereği ayın gökyüzündeki hareketinin son fazı olarak ele alındığı için genellikle insan hayatında belirli konuların aydınlanması, gizlide kalan konuların ortaya çıkması ya da belirsizliklerin netliğe kavuşması gibi konular açısından yorumlanabilmektedir. Ancak, daha önce de bahsedildiği gibi dolunayın gerçekleştiği burç harita üzerindeki sahip olduğu konumu, belirli burçlara ve yükselen haritalara göre farklı etkilere sahip olabilmektedir. Buna göre örneğin aslan burcunda gerçekleşen dolunay kişinin kariyer ve kazanç durumlarında belirsizlik içerisinde bulunulan durumların son damlası ya da belirli bir aşamanın kapanıp yeni bir sürece başlanması anlamına gelebilmektedir.

Dolunay hangi burç ya da konum üzerinde gerçekleşiyor olursa olsun, ayın farklı fazları enerji açısından muazzam bir öngörü mekanizmasını harekete geçirmektedir. Bu durumda kahve falı baktır ya da tarot falı istekleri son derece tutarlı sonuçlar çıkartmaktadır.