Astroloji Kulübü / Evde Güneş Kremi Nasıl Yapılır

evde-gunes-kremi-nasil-yapilir
29369

Evde Güneş Kremi Nasıl Yapılır

Güneş kremi kullanımı öncelikle cilt sağlığı için çok önemlidir. Güneş cildinize düşündüğünüzden çok daha fazla zararlı ışınla farklı kötülükler yapar. Bu güneşin tamamiyle zararlı olduğu anlamına gelmiyor. Güneşin insan bedenine faydaları da vardır elbette fakat ne demişler her şeyin fazlası zararlı. Bu nedenle siz önleminizi alın ve güneşin faydalarından güneş kreminizin oluşturduğu kalkan ile korunarak yararlanın. Bronz bir ten sevenler için de uygun olan tarifimizle bir yandan güneşten korunabilir bir yandan da bronz bir tene sahip olabilirsiniz.

Piyasada birçok güneş kremi markası var ve denemeden gerçekten iyi olup olmadıklarını anlamamız mümkün değil. Cildimiz çok değerli ve bir deney tahtası değil, bu nedenle cildimize her ürünü sürüp denememeliyiz. Cilt sağlığınız için size harika bir çözüm önerisi sunuyoruz! Evinizde kendi güneş kreminizi kendiniz yapmaya ne dersiniz? Hem de kısa sürede ve bulunması kolay malzemelerle. Hadi işe koyulalım!

Güneş Kremi Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

  • Bir yemek kaşığı karanfil
  • Bir tane tarçın çubuğu
  • Bir tane havuç
  • Zeytinyağı (miktarı tarifte)
  • Bir kaşık pirinç nişastası

TARİF

Havucunuzu yıkadıktan sonra rendelemelisiniz. Ardından bir kavanoza ihtiyacınız olacak. Kavanozun da temiz olduğundan emin olun. Yıkayın ve içini kurulayın. Havuç, karanfil ve tarçın üçlüsünü kavanoza koyun. Bu üç ürünün üzerine çıkacak şekilde zeytinyağı ilave etmelisiniz. Sonrasında bir kaşık pirinç nişastasını ekleyin. Eğer pirinç nişastası bulamadıysanız bunun yerine bebek pudrası da tercih edebilirsiniz. Tüm malzemeleri ekledikten sonra kavanozunuzun ağzını sağlam bir şekilde sıkarak kapatmalısınız. Kalan tek işlem var ve bu da biraz sabır istiyor. Hazırladığınız güneş kremini kullanabilmek için iki hafta gibi bir zamana ihtiyacınız var. İki haftanın ardından güneş kreminizi içinde olan malzemeleri bile bile iç rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Karışımın içinde alerjiniz olan bir malzeme varsa kendi güneş kreminizi yapmak için vereceğimiz başka tariflere göz atmalısınız. Karışımı hazırlamak çok kısa bir zamanınızı alacaktır bu karışımı tatile gitmeden bir süre önce hazırladığınızda tatilde keyifle kullanacağınız maliyetsiz ve sağlıklı bir güneş kremine sahip olacaksınız.