Astroloji Kulübü / Evde Spa Keyfine Ne Dersin?

evde-spa-keyfine-ne-dersin
7822

Evde Spa Keyfine Ne Dersin?

Evi bir spa’ya çevirmek mümkün! Evde kaldığımız bugünlerde hepimiz can sıkıntısından yapacak bir şeyler arıyoruz. Olumlu yönden bakacak olursak kendimize ve kişisel bakımımıza ayırabileceğimiz bolca zamanımız var. Bu zamanımızı kendimize ve bedenimize yatırım yaparak kullanmak hem eğlenceli hem de rahatlatıcı olacak. Hazır mısınız?

 

 İhtiyacımız Olanlar

  • Birbirinden güzel kokulu mumlar
  • Müzik açabileceğimiz teknoloji
  • Banyo
  • İsteğe göre tütsü de tercih edilebilir.

 

  1. Bedenimizdeki rahatlamayı en iyi gözlemleyebileceğimiz yer cildimizdir. Bu nedenle cilt bakımıyla başlayabiliriz. Cilt bakımının en önemli basamağı cildimizi derinlemesine temizlemektir.

2)   Ardından serum, krem gibi siz ne kullanıyorsanız bu ürünleri masaj yardımıyla yüzümüze uygulayabiliriz.

3)   Sonrasında seçtiğimiz bir maskeyi yüzümüze uygulayabiliriz. İyi bir yüz maskesi seçerseniz bir önceki aşamada cildinize uyguladığınız serumlar ya da kremlerin etkisi daha da artacaktır. Birbirini destekleyen ürünler tercih etmeye dikkat edin.

4)   Yüzünüzü arındırmanın ardından evinizde küvet bulunuyorsa küvetinizi doldurun eğer yoksa kendinizi sıcak suyun altına bırakın.

5)   Duş sonrası suyun altında sakinleştikten sonra tüm cildinizi nemlendirin. Cildimizin neme ihtiyacı olduğunu ve duştan sonra nemlendirirseniz çok daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olabileceğiniz unutmayın.

6)   Tüm kişisel bakımınız bittikten sonra ışıkları hemen açmayın. Müzik eşliğinde güzel bir uyku çekmek iyi gelecektir. Bunun için üzerinize çok da kalın olmayan kıyafetler seçin. Derin bir uykuya kendinizi bırakmadan önce alarmınızı kurun. Çünkü güzellik uykusu yapmak iyidir fakat tüm günü de uyuyarak geçirmenizi önermiyorum. Alarmınızı en az 10 dakika en fazla yarım saat sonraya kurun.

 

Uyandığınızda kendinizi tamamıyla yenilenmiş ve birçok şeyi yapmaya daha istekli hissedebilirsiniz. Kendinize zaman ayırmak ve kendinizle vakit geçirmek eminim hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Geçirdiğiniz bu güzel zaman hem size kendinizi değerli hissettirir hem de psikolojik olarak da sorunlardan ve stresten sizi bir süreliğine de olsa uzaklaştırır. Yetişmeniz gerek bir yer olmadığında ve acil halletmeniz gereken bir işiniz yokken uygulamanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde tam anlamıyla bir rahatlama yakalayamayabilirsiniz.