Astroloji Kulübü / Evliliğinizle Başarınız Arasında Doğrudan Bir İlişki Olduğunu Biliyor Muydunuz?

evliliginizle-basariniz-arasinda-dogrudan-bir-iliski-oldugunu-biliyor-muydunuz
12332

Evliliğinizle Başarınız Arasında Doğrudan Bir İlişki Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Eşinizle aranızdaki ilişki birbirinize destek olduğunuz bir ilişkiyse her zaman daha zor görevler üstlenmeye meyilli biri olabilirsiniz.

 

163 evli olan çift üzerinde bazı araştırmalar yapılmış ve sonunda bu sonuca varılmıştır. Herkese iki seçenek sunulmuştur. Basit bir bulmaca çözmek ya da ödül için yarışmak. Destekleyici eşleri olan çiftler rekabet etmeyi seçmişlerdir. İlişkilerinde birbirinin cesaretini kıranlar ise kolay olan bulmacayı çözmeyi seçmişlerdir.  Bu çiftle 6 ay boyunca gözlemlenmeye devam ettiğinde rekabetçi çiftlerin daha mutlu bir ilişki içerisinde oldukları sonucuna ortaya çıkmıştır. Eğer destekleyici bir eşiniz varsa yalnızca kendinizle ilgili olan seçimleriniz konusunda da sizi cesaretlendirecek bir yaklaşımda bulunur ve kendi bireysel başarınızda doğru oranda etkilenirsiniz.

 

Başarılı olan ve şöhret sahibi çiftler de buna katılıyor.

 

Birçok ünlü çift eşleri olmasaydı şuan da bu kadar başarılı olamayacağını ve eşleri sayesinde sahip oldukları şeylerin var olduğunu söylüyor. Birçok insan hayatta yalnız olmak ve dünyayı keşfetmek istediğini, başarının kendileri için aşktan ve evlilikten daha önemli olduğunu düşünüyor ve savunuyor. Elbette ki onların düşüncelerinde de haklılık payları olabilir. Fakat bu araştırmaya bakacak olursak henüz tanışmamış olduğunuz eşiniz, sizin başarıyı yakalamanızda size ön ayak olabilecek olan kişi olabilir. Bu her çift için böyle olmasa da destekleyici doğru eşi bulduğunuzda başarınız da evliliğiniz gibi iyi yönde ilerleyecektir. Başarılarınızı paylaşabileceğiniz bir insanın varlığı motive edici bir neden olabilir. Tek başınıza kazandığınız zaferlerden çok daha fazla keyif verebilir. Desteklenmek ve inanılmak başarıya gidilen yolda gerçekten ihtiyaç olan şeylerdir. Hayatımızın zaman sıralamasına baktığımızda önce ailemizin desteği olursa bir yerlere geliriz sonra tek başımıza kaldığımızı sandığımız anda yetişkin arkadaşlar edinir, kendimize inanan insanların desteğini alırız, sonra da destekleyici bir eş belki de gerçek başarının anahtarı olur. Destek gören insanlar başkalarının onlara inanmasıyla büyük bir özgüvenle ilerlerle. Desteklenmeyen ve yalnız olan birçok insan başka kişisel sorunlarla boğuşur. Bu nedenle sevdiklerimizin desteği her zaman çok değerlidir.