Astroloji Kulübü / Gece İnsanı Mısın, Gündüz İnsanı Mı?

gece-insani-misin-gunduz-insani-mi
7221

Gece İnsanı Mısın, Gündüz İnsanı Mı?

Gece insanı ya da gündüz insanı olmak birçok faktöre göre değişkenlik gösterse de, aslında zevkler ve renklerle beraber yaşam tarzınız ve karakteristik yapınız da bu noktada belirleyici oluyor. Örneğin; yağmur yağarken kahvesini alıp pencere kenarına geçen birinin rahatlıkla gece insanı olduğunu söylemek mümkündür.

Çünkü daha duygusal daha üretken ve kendiyle baş başa kalmaya daha yatkın bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz bu yapıda bir insanın. Ama çok hareketli işlerde çalışmayı seven, sosyal ve dinamik yapıda insanların daha çok gündüz insanı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü çoğu meslek grubunun bağlı bulunduğu işletmelerden tutun da bazı sosyal medya platformlarına kadar kitleler hep gündüz, güneş yeryüzünü aydınlatırken ve bizlere güzel enerjisini bahşederken aktiftir. Gece tüm sistem durur, tüm işletmeler kapanır. Fotoğraf paylaşan bile olmaz gece, çünkü herkes uykuya çekilmiş yarın için enerji depoluyordur. İşte tam o sırada, tüm çalışkan arılar ve karıncalar çalışıp uykuya dalmışken, gecenin bilgesi baykuşlar uyanıktır. Kendiyle baş başa kalmayı sevenlerin bireysel romantizm yaşamaktan keyif alan, duygularıyla yaşayıp mantığıyla karar veren tutkulu insanların en sevdiği zaman aralığıdır gece. Ne işitsel, ne görsel, ne fiziksel, dışardan gelecek olan her türlü müdahale ve etkiye kapalı bir şekilde tamamen kendi özgür benliğiyle çalışıp, üretip, yalnızlığı çok severler. Gündüz insanı ise hazlarıyla, akışında yaşamayı sevip, hayatın içinde olmaktan büyük keyif alır. Tıpkı hayattaki tüm zıtlıklar gibi gece insanları da gündüz insanları da güzeldir, lazımdır ve hepsinin kendi avantajlı ve dezavantajlı durumları vardır. Önemli olan faktörler ve karakter yapılarıdır. Genelde ben gece insanı olmak istiyorum ya da artık gündüz insanı olmaya karar verdim deyip de olunmaz. Önce olur, sonra farkına varılır…

Gündüz insanı ve gece insanlarının içecek tercihi de farklılıklar gösterir. Gündüz insanı yapılacak işleri bittiğinde bir akşamüstü gittiği mekanda alkollü içecek veya meşrubat tarzı, şeker oranı ve mutluluk verici etkisiyle hormonları coşturan içecekleri tercih ederken, gece insanı daha çok kahve, çay veya bitki çaylarını tercih eder. Çünkü zihnini tamamen temizleyip odaklanmak istediği her neyse onun hazırlığını yapacaktır. Yani gündüz insanı için alınan zevk, doyum veya görsellik, gece insanı içinse işlevsellik daha ön planda diyebiliriz.