Astroloji Kulübü / Gençken Yapılan Hatalardan Çıkarılmış 9 Önemli Ders

gencken-yapilan-hatalardan-cikarilmis-9-onemli-ders
12338

Gençken Yapılan Hatalardan Çıkarılmış 9 Önemli Ders

  • Bazı konularda bilgi sahibi olmadığınızı kabul etmelisiniz. Her konuda bilgi sahibi olmayabilirsiniz eğer bir yerlere gelmek istiyorsanız her şeyi ben bilirim demek yerine bilemediğiniz şeyler olduğunu kabul edip, bunları öğrenmek için adım atmalısınız. İnsanların bir konuda bilginiz olmadığını düşünmesi aşağılayıcı bir durum değildir. İnsanlar birbirlerine bir şeyler öğretirler. Sizin bilmediğinizi size bir başkası, başkasının bilmediğini de siz bir başkasına öğretebilirsiniz.

 

  • Kendinizi mutsuz hissediyorsanız, bunun için başkalarını suçlamayın. Mutsuz olduğun durum hakkında elinizden gelen her şeyi yapıyor musunuz? Öncelikle bunu sorgulayarak başlamalısınız. İnsanların davranışlarını ya da yapabilecekleri yanlışları kontrol edemezsiniz fakat kendinizi kontrol edebilirsiniz. Bu da sizin mutsuzluğunuza son verebilecek tek çözümdür.

 

  • Negatif insanlardan uzak durun. Her şeyden şikâyet eden ve bir türlü mutlu olamayan insanlar bir süre sonra sizi de bu negatif duyguların etkisi altına alabilirler. İnsan zaman içerisinde vakit geçirdiği insanların bazı özelliklerini alabilir. Bu noktada çevrenizi pozitif insanlarla kuşatmanız mantıklı olacaktır.

 

 

  • Aşk tahmin ettiğiniz gibi bir şey değil. Partnerinizin nasıl bir insan olması gerektiğine ve davranışlarına siz karar veremezsiniz. Karşınızdakinden değişmesini istemeniz aşk için bazı koşullarınız olduğunu gösterir ve bu da aşk değildir. Bunu yaparsanız ilişkilerinizde huzuru yakalayamazsınız.

 

  • Zaman çok hızlı akıyor. Otuz yaşına geldiğinizde gençliğinizin gözünüzü açıp kapattığınız kadar kısa bir zaman içerisinde geçtiğini fark edebilirsiniz. Zamanınızı iyi değerlendirin.

 

 

  • Sandığınız kadar iyi biri olmayabilirsiniz. Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın. Birçok insan birbirinden farklı konularda sizden daha iyi ve başarılı olabilir ve olacak. Her şeyin en iyisi olduğunuzu düşünmekten vazgeçin.

 

  • Öğrenmek dipsiz bir kuyudur. Kaç yaşında olursanız olun, bilmediğinizin şeyler olduğunu fark edecek ve yeni şeyler öğreneceksiniz. Her yaşta yeni şeyler öğrenmek için kendinizi zorlayın.

 

 

  • Zorlukları başarmak sizi daha mutlu biri yapar. Zorluklardan kaçmayın ve daima üstüne gidin. Başardığınızdan yaşadığınız duygu sizi her zaman daha ileriye taşıyacaktır.

 

  • Yalnızlık güzeldir. Siz kendinizi sevmezseniz kimse sizi sevemez. Önce kendiyle iyi geçinen biri herkesle iyi geçinecektir ve özgüvenli olacaktır.