Astroloji Kulübü / Gergin ve Güzel Bir Cilt İçin Neler Yapmalı?

gergin-ve-guzel-bir-cilt-icin-neler-yapilmali
6251

Gergin ve Güzel Bir Cilt İçin Neler Yapmalı?

Öpücük

Selfie çekerken dudaklarınızı büzüştürürsünüz ya hani, aynen o şekilde dudaklarınızı büzün. İsterseniz bir aynanın karşında yapın bunu ve kendinize bir öpücük yollayın. Kaşlarınız da havada olsun. İşte bu kadar. Kolay göründüğünü düşündüğünüzü biliyorum ama oldukça etkili bir harekettir.

Balon Yanaklar

Havayı içinize çekin ve yanaklarınızı şişirin. Tıpkı bir balon gibi. Havayı önce sağda sonra solda tutun. Birkaç kez tekrarlayın. Bu esnada ağzınızı kapalı tutun. Akşam ve sabah olmak üzere tekrarlamanızı öneririz.

Gözler yerinde durmuyor 

Tüm yüzünüzü hiç kıpırdatmadan durun. İki gözünüzü birden sağa ve sola oynatın. Bunu yaparsanız, göz çevrenizdeki kırışıklık ya da kazayağı gibi problemleri erteleyebilirsiniz. Gün içerisinde birkaç kez tekrarlamanızda fayda olan bir egzersizdir.

Gökyüzüne bakın

Bu egzersiz boynunla ilgili. Boyun bölgemiz çok ilgi göstermediğimiz bir bölgedir. Boynumuzda da kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelebilir. Bu egzersiz bunları engellemek için birebirdir. Boynunuzu geriye alıp gökyüzüne bakar gibi yukarıya bakın. Bir beş saniye kadar bekleyin. Sonrasında dikleşerek direkt karşıya bakın. Burada bir süre dinlenin. Bu egzersizi art arda 10 kez tekrarlayın.

Balık surat

Bu egzersiz de yanaklarımızda oluşabilen sarkmalarla ilgili bir egzersiz. Dudaklarınızı balık yapmayı biliyorsunuzdur. Bunu yaptığınız esnada gülmemeye dikkat edin. Düz bir ifadeyle tekrarlayın. Bu hareketten fayda görmek istiyorsanız gün içerisinde en az 5 kez tekrarlamalısınız.

 

Bir yüz meditasyonu örneği de vermek istiyoruz.

Yüzünüzü serbest bırakın ve ardından gözlerinizi kapatın. Gözlerinizin, kaşlarınızın, dilinizin, dişlerinizin rahatlamış olduğundan ve onları özgür bıraktığınızdan emin olun. Hemen sonrasında nefes alın. Nefesinizi alırken gülümseyin. Gülümsemeye devam ediyorken nefesinizi verin. Tüm yüz hatlarınızla birlikte gülümsemeye çalışın. Mutluluk ve kocaman bir tebessüm suratınıza yayılsın.

Hemen hemen her gün yüz egzersizi yapmalıyız. Yüzümüzdeki kasları yeterince çalıştırırsak daha genç görünürüz ve yaş almanın etkilerini geciktirebiliriz. Yüzümüzde hareket ettirdiğimiz kaslarımızla birlikte kan akışı da hızlanır bu da güzel bir cilde sahip olmamızı sağlar. Bu egzersizlerin ardından yüzünüzde bir ışıltı hissedebilirsiniz.