Astroloji Kulübü / Gezegenlerin Anlamları ve Sembolleri

gezegenlerin-anlamlari-sembolleri-
213

Gezegenlerin Anlamları ve Sembolleri

Her gezegenin bir anlam taşıdığını biliyor musunuz? Doğum haritanızda yer alan gezegenleri yorumlamak için bu tanımlar çok işinize yarayacak! Gezegen ve Ay, astrolojiye göre “gezegen” olarak tanımlandığı için listemizde yer alıyor. Keyifli okumalar!


Güneş
Gezegen Sembolü: ☉ 
Yönettiği burç: Aslan
Gezegen Anlamı ve Tanımı: Haritanızdaki en önemli gezegen, güneştir. Egonuzu, motivasyonunuzu, ilgi alanlarınızı, beğenilerinizi ve kendinizi nasıl ifade ettiğinizi vurgular. Güneş hangi burçta yer alıyorsa, öz burcunuz odur. Örneğin, doğum haritanızda Güneş Akrep burcunda yer alıyorsa, bu burcunuzun Akrep olduğunu ve sezgilerinizin çok güçlü olduğunu vurgular.


Ay
Gezegen Sembolü:☽
Yönettiği burç: Yengeç
Gezegen Anlamı ve Tanımı: Ay duyguları yönetir. Sezgileri, içgüdüleri, alışkanlıkları, bilinci ve  güvende hissettiren şeyleri temsil eder. Duygularımızı ifade etme şeklimiz doğum haritamızda Ay’ın konumlandığı burca göre yani Ay burcumuza göre değişkenlik gösterir. Aile, anne, çocuklar ve ev içi dekorasyon fikirleri Ay ile bağlantılıdır. Gizemli yönlerimizi ifade ettiği için yalnızca bizi çok iyi tanıyan insanlar tarafından anlaşılabilir olacaktır.

Merkür
Gezegen Sembolü:☿
Yönettiği burç: İkizler ve Başak
Gezegen Anlamları ve Tanımı: Merkür, iletişim gezegenidir. Kişisel iletişim tarzını, düşünce yapısını, problemleri çözme yöntemini, öğrenme şeklini ve merakı temsil eder. Merkür, doğum haritanızda ya öz burcunuzda ya da bir önce veya sonraki burçta konumlanır. Merkür Retrosu’nda doğduysanız bu sizin sezgisel olduğunuzun bir göstergesidir. Eğer durağan Merkür anında doğduysanız, bu konum çok iyi bir iletişimci olduğunuzun göstergesidir.

Venüs
Gezegen Sembolü:♀
Yönettiği burç: Boğa ve Terazi
Gezegen Anlamları ve Tanımı: Venüs, aşkı ve estetiği temsil eder. Romantik ilişkileri, sosyal becerileri, şefkat seviyesini, bir partnerde aranılan özellikleri ve etkileşim kurma şeklini yönetir. Aynı zamanda serveti ve şansı da simgeler, kazanç ve harcama konuları da Venüs idaresi altındadır. Doğum haritanızda Venüs, ya öz burcunuzda ya da önceki veya sonraki iki burçta konumlanır. Venüs’ün retro zamanında doğduysanız bu sizin tanıdıklarınızın yanında oldukça rahat olmanızı sağlar. Durağan zamanda doğduysanız bu da aktif sosyal hayatı, finansal başarıyı temsil eder ve aşk sizin için çok önemli hale gelir.

Mars
Gezegen Sembolü:♂
Yönettiği burç: Koç
Gezegen Anlamları ve Tanımı: Motivasyon, inisiyatif, saldırganlık, güven, fiziksel güç, dayanıklılık ve amaç gibi konu başlıkları Mars tarafından yönetilir. Mars, içimizdeki yaşam enerjisini ve öfkemizi temsil eder. Aynı zamanda cinsellik de tamamen Mars’ın etkisi altındadır. Doğum haritanızda Mars retro hareketteyse, bu yüzleşmekten kaçınan biri olduğunuzu gösterir. Eğer durağan konumdaysa, önceliğiniz isteklerinizin peşinden koşmak olacaktır.

Jüpiter
Gezegen Sembolü:♃
Yönettiği burç: Yay
Gezegen Anlamları ve Tanımı: Jüpiter en kısa haliyle şans gezegeni olarak bilinir. Detay verecek olursak; ahlak, yaşam felsefesi, şanslı alanlar, bereket gibi konuları yönetir. Jüpiter, temasta olduğu her şeyi büyüten, besleyen yapıdadır. Gerçeğin peşinden koşmanızı, din ve felsefe gibi konulara olan ilginizi Jüpiter destekler. Doğum haritanızda Jüpiter retro hareketteyse bu sizin felsefik bir insan olmanızı sağlayacaktır. Eğer durağan konumdaysa prensiplerinizi ve güçlü dünya görüşünüzü destekleyecektir.

Satürn
Gezegen Sembolü:♄
Yönettiği burç: Oğlak
Gezegen Anlamları ve Tanımı: Satürn; tutkuları, kısıtlamaları, sınırları ve güvenli alanları yönetir. Kariyer, servet gibi konular onun denetimi altındadır. Bazen bu etki doğrudan görülmeyebilir, temel olarak başarmak istediklerinizi gösterecektir. Doğum haritanızda Satürn retro hareketteyse başarı ve başarısızlıklarınızın tek sorumlusu sizsiniz demektir. Eğer durağan konumdaysa; hedefe yönelik, disiplinli biri olduğunuzun göstergesidir.

Uranüs
Gezegen Sembolü: ♅
Yönettiği burç: Kova
Gezegen Anlamları ve Tanımı: Uranüs, aniliklerin gezegenidir. Özgürlük tanımın, isyancı kimliğin, fevriliğin, değişim alanların Uranüs tarafından yönetilir. Beklenmedik, ani değişimler Uranüs ile ilgilidir. Ayrıca, ilk bakışta aşk ve ani kazalar da onun ilgi alanında yer alır. 


Neptün
Gezegen Sembolü:♆
Yönettiği burç: Balık
Gezegen Anlamları ve Tanımı: Neptün, ilham alanlarını ve hayal gücünü temsil eder. Hayal ile gerçeğin birbirine geçtiği alanlar, Neptün yönetiminde olan alanlardır. Aynı zamanda bağımlılıklarınız da Neptün yönetimi altındadır. Doğum haritanızda Neptün retro hareketteyse bu gerçeklerden kaçma eğilimi göstermenize neden olabilir. Eğer durağan konumdaysa; sanata düşkün, gerçekçi bir kişiliği simgeler.

Pluto
Gezegen Sembolü:♇
Yönettiği burç: Akrep
Gezegen Anlamları ve Tanımı: Büyük değişim yaşadığınız alanlar, kendinizi güçlü ve güçsüz hissettiğiniz noktalar doğrudan Pluton ile ilgilidir. Doğum haritanızda Pluto retro hareketteyse, bu inançlarınızın zamanla değişim göstereceği anlamını taşır. Eğer durağan konumdaysa; kişiliğinize inanılmaz bir güç katacaktır.

Gezegenlerin hareketlerinin değişim gösterdiği aşikar, evrenin sizin için neler sakladığını öğrenmek istiyorsanız hemen online astroloji hizmetimizden yararlanın ve hazırlıksız yakalanmayın. Alanında uzman birçok astrolog falvefal.com’da seni bekliyor!

 

Falvefal'da alanında uzman gerçek falcılarla tarot falı, katina falıastroloji, kahve falı ve birçok farklı fal seçeneği ile aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz! Üstelik web sitemiz üzerinden ücretsiz olarak boğa burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, kova burcu özellikleri, terazi burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, aslan burcu özellikleri'ni okuyabilir, akrep burcu erkeği, akrep burcu kadını, yengeç burcu erkeği, yengeç burcu kadını, oğlak burcu kadını, terazi burcu kadını gibi burçların özelliklerini öğrenebilirsiniz. Merkür retrosu ile burcunuzun nasıl etkilendiğini hemen öğrenin.