Astroloji Kulübü / Gezegenlerin Hayatlarımız Üzerindeki Etkisi

gezegenlerin-hayatlarimiz-uzerindeki-etkisi
10363

Gezegenlerin Hayatlarımız Üzerindeki Etkisi

Bir çok gezegen insanlar için farklı anlamları temsil etmektedir. Güneş'ten tutunda Ay, Mars, Venüs'ün bir çok farklı astrolojik anlamları bulunmaktadır. Her burcun kendine ait bir gezegeni vardır. Ayrıca her gezegen diğer burçtan geçiş yaparken, kişilerin üzerinde belirli değişimler yaratırlar, bununla beraber kişiler bu özellikleri günlük yaşamında sergilemeye başlar. Burada en önemli nokta gelen enerjiyi pozitif bir şekilde, tam tersine çevirmektedir. Astroloji içerisinde ki 10 gezegenlerin burçlar üzerinde etkisi bulunmaktadır.

Güneş Gezegeninin Anlamı Nedir ve Etkileri Nelerdir?

Güneş gezegeninin anlamı öncelikle kişin kendi benliği ve kendi olmanın belirtildiği gezegendir. Güneş gezegeni, gezegen sistemleri arasında ki en güçlü gezegendir. Yapısı sayesinde galaksi içerisinde bulunan ışığı en çok parlayan yıldız sadece burçlar üzerinde etkili değildir, yaşamımız içinde oldukça önemli bir özelliği bulunmaktadır. Bununla beraber gezegenin üzerimizde ki etkisi güç, liderlik ve kendimizi daha iyi ifade etmemiz ile ilgilidir. Güneşin gün içerisinde etkili oluşu kişiyi daha pozitif olarak etkilemektedir. Astroloji içerisinde kişiyi özel yapan şeyleri daha rahat gün yüzüne çıkaran güneş aynı zamanda da dünyaya dönmenizi daha çok hayata dahil olmanızı sağlamaktadır. Güneş kişinin içerisindeki gizli yetenekleri, günlük hayatta ki olumsuzlukları engelleme gücünü çıkarmaktadır. Güneş insan vücudunun sağlıklı olması içinde son derece önemli bir gezegendir. Kova burçları güneşten güçsüz bir şekilde etkilenmektedir. Terazi burçları ise güneşten zayıf bir şekilde yararlanır. Güneş gezegenin olumlu etkileri ise kişinin daha yumuşak olmasını, cömert, olgun ve detaycı olmasına yardımcı olur. Gezegenin kişi üzerinde yarattığı olumsuz etki ise kibir, zorbalık ve kişilerin elindekilerini dağıtmasını sağlamasıdır. Aynı zamanda güneş gezegeninden etkilenen kişiler lükse ve rahata düşkün olurlar.

Ay Gezegeninin İnsanlar Üzerindeki Etkisi Nedir?

Ay gezegeni duyguların gezegenidir, özellikle dünyaya en yakın bölgede bulunan ay bir çok gezegene göre kişi daha çok etkilemektedir. Denizde ki gel ve git olaylarını yöneten ay gezegeni aynı şekilde kişilerin ruhani durumunu, ritimlerini ve günlük hayatlarını da kontrol etmektedir. Ay gezegeni özellikle kişilerde duru görüyü, önseziyi ve güçlü tepkileri arttırır. Yengeç burcunun yönetici gezegeni Aydır ve yükseleni boğa burcudur. Ay kişileri daha hassas, detaylı hafıza, sabır ve güçlü sezgilere sahiptir. Ay burcuna sahip insanlar ise genel olarak ruhani sorunları sıklıkla yaşamaktadır bununla beraber sık güvensizlik, geçmişten kopamama ve zihinsel belirli problemler yaşayabilirler.

Jüpiter Gezegeninin İnsanlar Üzerinde Etkisi Nedir?

Jüpiter şans gezegenidir özellikle bolluğu ve aşırı zenginliği temsil eden bu gezegen grubuna dahil olan insanlar genelde baskın karakterli ve yönetici bir kişiliğe sahip olurlar. Aşırı radyasyon yayması sebebiyle dünya üzerinde büyük bir etkisi olan Jüpiter, Güneş'ten sonraki en büyük gezegendir. Jüpiter gezegeni genel olarak yay burçlarını etkilemektedir.

Mars Gezegeninin İnsanlar Üzerindeki Etkisi Nedir?

Mars tam anlamıyla tutku gezegenidir. Özellikle enerji dağıtmasıyla ve duyguları ateşleyen gücü ile oldukça bilinen bir gezegendir. Mars gezegeni sağlık konularında oldukça etkilidir. Bununla beraber hırs ve rekabet özellikleri de Mars gezegeni burcuna sahip olan kişilerde oldukça görünmektedir. Mars gezegeni genel olarak özgürlük, doğru düşünce ve aşkı temsil etmektedir. Mars gezegeni burcuna mensup olan kişiler saldırganlık, zalimlik özellikleriyle de bilinmektedir.

Merkür Gezegeninin İnsanlar Üzerindeki Etkisi Nedir?

Merkür iletişimin, bilginin ve doğruluğun gezegenidir. Bu gezegen, bizim sinir sistemimizi aşırı bir şekilde etkiler. Özellikle Dünya'ya yakın olan bu gezegen sık sık duygu durumumuzu etkileyebilir. Bu gezegen insanlara çabuk düşünme, hızlı anlama veya çabuk sonuca ulaşma gücü vermektedir.

Uranüs Gezegenin İnsanlar Üzerindeki Etkisi Nedir?

Uranüs gezegeni, antik gezegenler arasındadır. Bununla beraber diğer gezegenlere göre daha az etki etme gücü bulunmaktadır. Uranüs gezegeni genel olarak ani değişimlere karar verebilecek ve yenilik yarabilecek gücü kişilere vermektedir. Akrep burçlarında oldukça etkili olan bu gezegen kişilere humanist düşünceler, özgürlük duygusunu, farklılığı, nazikliği, çeşitli konularda yetenek sahibi olmayı ve yenilik yaratma gücünü vermektedir.

Venüs Gezegenin İnsanlar Üzerindeki Etkisi Nedir?

Venüs gezegeni bilindiği üzere aşk gezegenidir ama bunun yanı sıra aynı zamanda da para gezegenidir. Bu gezegen ilişkileri, evlilikleri ve arkadaşlıkları düzenlemektedir. Aşk hayatınız Venüs gezegeni ile daha iyi bir hale gelebilir bununla beraber kişilerin güzelliği de Venüs'ten gelmektedir.