Astroloji Kulübü / Göbek Eritmek İçin En İyi Egzersizler

gobek-eritmek-icin-en-iyi-egzersizler
15721

Göbek Eritmek İçin En İyi Egzersizler

Bisiklet Egzersizi

Bu egzersiz göbek eritmedeki bir numaralı egzersizdir. Hem de yere yatarak yapıldığından yapması da kolaydır diyebiliriz. Harekete başlamak için yere sırt üstü bir şekilde uzanmalısınız. Ayaklarınızı havaya kaldırarak alt bacaklarınız yere paralel gelecek şekilde 90 derece açıyla dizlerinizi bükmelisiniz. Ardından tek yapmanız gereken bisiklet sürermiş gibi pedal çevirmek. Dengeyi daha iyi sağlamak ve pozisyondan çıkmamak için ellerinizi başınızın altına alabilirsiniz.

Plank

Plank hareketinin vücudunuzun her bölgesine yararlı olduğunu söyleyebiliriz. Sadece göbek eritmede değil tüm vücudu sıkılaştırmada çok etkili bir egzersizdir. Göbek bölgesi için de kısa zamanda sonuç almak istiyorsanız bol bol plank yapın. Dirseklerinizin üzerinde yüz üstü durarak ve belinizi kırmadan bekleyerek yapabileceğiniz plank hareketini ne kadar uzun süre dayanıklılık göstererek yaparsanız o kadar iyi sonuçlar alacaksınız.

Kobra Pozu

Yüz üstü uzanın ve ardından kollarınızı iki yana avuç içleriniz yere değecek şekilde ve kalkmak istiyormuşsunuz gibi yerleştirin. Yavaş yavaş alt bedeninizi hareket ettirmeden doğrulun. Bu hareketin göbek bölgenizi nasıl esnettiğini ve bel çevrenizdeki yağları yakmada yardımcı olduğunu hemen hissedeceksiniz.

Çember Çizme Hareketi

Bu hareketi yapabilmek için öncelikle sırt üstü uzanmalısınız. Elleriniz bedeninize bitişik durmalıdır. Ardından bacaklarınızdan birini dik şekilde kaldırın. Sırasıyla bacak değiştirerek bu hareketi tekrarlayın. Gücü karın bölgenizden aldığınızdan emin olun ve başınızı yere sabitleyin. Boyun kaslarınız değil karın kaslarınızın çalışması gereklidir. Bu egzersiz başlangıçta biraz zormuş gibi gelebilir fakat kısa sürede kaslarınızı güçlendiren bir egzersizdir ve zamanla bu egzersizi daha kolay tamamlarsınız.

Sandalye Pozu

Bu egzersize başlamak için nefes alın ve ellerinizi havaya kaldırın. Havaya kaldırdığınız ellerinizi birleştirin ve avuç içleriniz birbirine değsin. Buraya kadar nefes almaya devam ediyor olun ve nefesinizi vermeyin. Yavaş nefes alırsanız nefes alma süreniz daha uzun sürecektir. Sonrasında nefes verin ve bu sırada dizlerinizi bükün. Diz kapaklarınız ayaklarınızı geçmesin. Squat yapar gibi oturun. Dayanabildiğiniz kadar bu pozisyonu korumaya çalışın. Bu egzersiz karın kaslarınızın çalışmasında ve yağ yakımında çok etkilidir.