Astroloji Kulübü / Göğüslerinizin Sarkmaması İçin Çözümler

goguslerinizin-sarkmamasi-icin-cozumler
15521

Göğüslerinizin Sarkmaması İçin Çözümler

Göğüs sarkması için kesin çözüm diye bir şey var mıdır bilemiyoruz fakat araştırmalarımız sonucu bunu geciktirebiliriz. Yaşlanmak göğüslerin sarkmasındaki en büyük etkenlerden biridir. Bunu durdurmak da belli bir oranda belli bir yaşa kadar sağlanabilir. Kötü alışkanlıklar göğüs sarkması konusunda da etken faktörler arasında. Sigara kullanımı göğüs sarkmalarını etkileyebiliyor. Kendi bedeninize uygun sutyen seçin, estetik kaygısından daha fazla buna önem vererek sutyen seçimi yapmanız gereklidir.

  • Sporcuların göğüslerinin sarkık olduğunu gördüğünüzü hatırlıyor musunuz? Bunu sağlamak için bir sporcu olmanıza gerek yok. Göğüs bölgesi için ideal egzersizler mevcut. Bu egzersizlerden faydalanarak göğüslerinizin diri görünümünü koruyabilirsiniz hatta daha iyi göğüslere sahip olabilirsiniz. Normal sutyen kullanarak spor yapmamaya dikkat edin. Spor yaparken kullanabileceğiniz sporcu sutyenlerini tercih edin.
  • Sigara içmek tüm cildimizin yaşlanıp sarkmasına neden olur. Göğsün sarkmasında da büyük rol oynayan sigaradan uzak durursanız göğüsleriniz size daha genç olduğunuzu hissettirecektir.
  • Göğüslerinizi güneşin zararlı ışınlarından korumalısınız. Güneş kremini günlük yaşantınızda dekolte giydiğinizde dahi göğüs bölgenize bol bol uygulamalısınız. Güneş kreminin göğsünüze nem vermesi sayesinde de cildiniz daha canlı ve yenilenmiş olur.
  • Beslenmenize dikkat edin! Bol meyve sebze yiyin ve ne kadar protein tükettiğinize özellikle dikkat edin. Eğer beslenmenize dikkat eder ve sağlık bir hayat yaşarsanız vücudunuzun hiçbir yerinde çok büyük sarkmalar yaşamaz ve genç kalırsınız. Yaşlanmayı belki tamamen önleyemezsiniz ama sağlıklı bir insan olabilirsiniz. Kadınlar için önemli olan estetik göğüs görünüşünü kaybetmemek için sağlıklı besinlerden faydalanın. Her şeyin anahtarı doğada saklıdır.
  • Emzirmek göğüslerinizin sarkmasına neden olmaz. Bebeklerinizi emzirmekten bu nedenle hiç korkmayın. Fakat hamilelik esnasında çok kilo almamaya ya da normal yaşantınızda çok fazla kilo alıp vermemeye dikkat etmelisiniz. Çok fazla kilo alıp vermek sizin için hiçbir açıdan sağlıklı değildir. Siz sağlıklı olursanız görünümünüz de göğüsleriniz de sağlıklı olacaktır.
  • Son olarak bol bol su tüketin. Su tüketmek cildinizin yenilenmesine ve taze kalmasına katkı sağlar. Su tükettiğinizde daha nemli ve kırışıp, sarkmayan bir cilde sahip olursunuz.