Astroloji Kulübü / Güneş Burcu Nedir?

gunes-burcu-nedir
4552

Güneş Burcu Nedir?

GÜNEŞ BURCU NEDİR?

Güneş burcu, doğduğumuz anda belirlenebilen, karakteristik özelliklerimizi yansıtan, bizi biz yapan benliğimizdir. Kimseye göstermediğimiz gizli taraflarımız, asıl kişiliğimiz, kısacası özümüz güneş borcumuzdur. Online Fal sitelerinden güneş burcunuza ulaşabilirsiniz. Kimliğimizi belirleyen güneş burcumuz iç dünyamızı, enerjimizi, herkesten gizli tuttuğumuz yönlerimizi, biz olmamızı sağlayan öz benliğimizi anlatır. Güneş burcu doğum tarihinizle tespit edilir. Ortalama dört haftada bir değişir. Hesaplama yapılırken bilmeniz gereken doğum saatiniz, doğduğunuz gün, ay, yıl ve nerede doğduğunuz. Online Fal sitelerinde doğum haritası üzerinden bu bilgilerle, rahatlıkla güneş burcunuzu hesaplayabilirsiniz.

GÜNEŞ BURCUNUN VERDİĞİ BİLGİLER NELERDİR?

Dünyaya geldiğimiz ev, kişiliğimiz üzerinde etkilere sahiptir. Hayatımızla ilgili önemli bilgileri içinde barındıran güneş burcu; hangi meslek ilgi alanımızda, hayatımıza yön veren ilişkileri nasıl yöneteceğimiz ve babalarımızla kuracağımız ilişkiler hakkındaki bilgileri de verir. Baba ile ilişki kuramaya örnek verecek olursak; babasız bir dünyaya gelmenin kişiliğe etkisi, otoriteye karşı gelerek babayla çatışma yaşamak ya da babaya karşı aşırı düşkün olmak gibi özelliklerimiz güneş burcu ile açıklanabilir. Güneş burcunun bize kattığı özelliklerin yönetimi bilinçlidir. Ayrıca güneş burcunun verdiği bilgiler; kişiliğimizi yansıtan kimlik, davranışlar, ego, cömertlik, tembellik, kibir, bencillik, asalet, otorite, despotluk vb. birçok özelliğimiz hakkında olabilir.

Güneş burcu; kişinin hayattaki amacı, yaşam tarzı, hangi alanlarda başarı sağlayabileceği, yetenek ve yeterlilikleri, duygusal canlılığını, kişisel güçlerin dışa nasıl vurulduğu, ilişkilerini nasıl ayarladığı, bilinçaltında neyin gerçek ve önemli olduğu, kısacası dünyada nasıl iz bıraktığımız gibi konularda bize bilgiler verir. Güneş burcu tüm doğamızı yansıtır.

Güneş burcunu bilmek; Aslında olmak istediğimiz kişi kimdir? Bu kişi neler yapmak ister? Bizi biz yapan şeyler nelerdir? Kendimizi nasıl tanımlarız? Asıl kişiliğimiz ve karakter özelliklerimiz nelerdir? Özümüzü oluşturan ana hatlar nelerdir? Hayatımızın hangi alanlarında başarı sağlayabiliriz? Hayatta bulunma amacımız nedir? Kişisel güçlerimizi belirleyen ana hatlar nelerdir? sorularının cevaplarını bilmek demektir.. Güneşin başlı başına bir merkezi sistem oluşturduğunu göz önünde tutarsak, güneş burcumuzu da eşsiz kişiliğimizin merkezi olarak görebiliriz.