Astroloji Kulübü / Güneş Burcu Nedir, Nasıl Öğrenilir?

gunes-burcu-nedir-nasil-ogrenilir
12553

Güneş Burcu Nedir, Nasıl Öğrenilir?

Astrolojide belirli kavramlar vardır. En temel kavramlar arasında Güneş Burcu ve Yükselen Burcu vardır. Ancak çoğu kişi yalnızca kendi burcu olan Güneş Burcu’nu bilmektedir. Çoğu zaman yükselen bilgisi merak edilmemekte ya da bilgi eksikliğinden dolayı öğrenilememektedir. Güneş burcu, astrolojinin görünen yüzüdür. Bu nedenle güneş burcu nedir sorusu oldukça yerinde bir sorudur.

Güneş burcu, bir yıl içerisindeki 12 burcun Güneş’in konumuna göre belirlenmesi ile ortaya çıkmaktadır. Batı astrolojisi temel alındığında burçlar serisinde 12 burç vardır ve her birinin derecesi 30’dur. 12 burç üzerinde Güneş hareketi tamamlandığında ise 360 derece tamamlanır ve burç serisi bir yılını doldurarak yeniden başa sarmaktadır. Bu nedenle örneğin 21 Mart tarihi Koç burcunun derecesini başlatır ve 30 dereceyi tamamladığında Boğa’ya geçiş yapar. Güneş burcu aynı zamanda doğum haritasının okunmasını ve diğer gök cisimlerinin etkilerini anlamayı ve yorumlamayı kolaylaştırmaktadır.

Güneş’in burçlar üzerinde meydana gelen etkisi temel karakter özelliklerini ortaya çıkartmada ele alınmaktadır. Bu açıdan kişinin Güneş burcu kendi burcudur, yani doğum tarihi hangi burç serisine denk geliyor ise kişi genel olarak o burcun karakteristik özelliklerini almaktadır. Güneş’in yükselttiği bu özellikler, kişinin genel yapısını ve karakteristik özelliklerini tanımlamaktadır. Bu durumda Güneş burcu Koç olanlar, atik, aceleci, cesur, sabırsız, lider ve savaşçıdır. Çünkü Mars’ın etkisi kişiye etki etmiştir.

Güneş burcu, kişinin hayatında sabit kalan bazı özellikleri anlamada ve yorumlamada elverişli bir bilgi sunar. Dünyaya karşı gösterilen temel kişilik özellikleri Güneş ile ortaya çıkmaktadır. Kişinin merkezi olan değişmeyen temel karakter özellikleri burçların özelliği üzerinden okunurken hayata bakış açısındaki prensipler, öğretiler, kurallar ve kişilerin olağan halleri Güneş burcu ile ortaya çıkmaktadır. Örneğin, Güneş Başak burcunda iken kişiye titizlik, detaycılık ve faydacılık özellikleri verilmiştir. Ancak genellikle temizlik ve pimpirikli olma hali olarak yorumlanan bu bilgi, temelde Başak burçlarının yaratıcı, düzenleyici ve iyilik gözeten yapısından ileri gelmektedir. Her işte detaycı olduğu için titiz bir iş çıkaran Başaklar, burcun özelliği olan varoluşun ve evrenin tümüne faydalı bir iş çıkartmak istemektedir. Yarar ve fayda üzerine kurulu olan yaşam motivasyonu, çoğu zaman eleştirel bir hal de almaktadır.

Güneş burcu, ay burcu ve yükselen burcunuzu öğrenmek, size etkilerini duymak için hemen astroloji falı baktırın.