Astroloji Kulübü / Günlük Makyaj İçin Tavsiyeler

gunluk-makyaj-icin-tavsiyeler
11204

Günlük Makyaj İçin Tavsiyeler

Günlük hayatımızda hem iyi görüneceğimiz hem de uygulaması pratik olan bir makyaja tüm kadınların ihtiyacı var. Her sabah kalkıp uzun uzun eyeliner çekmeye vaktiniz olmayabilir ya da kırmızı rujunuzu taşırmadan sürmeye. Bu nedenle günlük makyajın daha sade, doğal ve canlı göstereninden yanayız. Çarpıcı makyaj malzemelerinizi günlük makyajınız sırasında rafa kaldırın ve daha az makyaj malzemesi ile makyaj yapmaya hazırlanın.

  • Makyaj yapmaya her zaman kapatıcılarınızı uygulayarak başlayın. Yüzünüzü aydınlatmak için, cilt tonunuzdan sadece bir ton açık bir kapatıcı tercih edin. Bu kapatıcıyı tüm yüzünüze boca etmek yerine, burun çizginize, gözaltlarınıza, çenenize uygulayın ve ışıl ışıl, sağlıklı görünümünüzle parlayın! Makyaj malzemesi satın aldığınız yerlerde kapatıcıları elinizin üzerine sıkarak denetirler fakat yüzünüzün tonuyla elinizin üstü aynı renkte olmayabilir. Bu nedenle satın alacağınız ürünü boynunuzda deneyin.
  • Kuyruklu bir eyeliner çekin. Eyelinerın sadece kuyruklarını çekmeniz bile yeterli olacaktır. Bu etkileyici bir bakışa sahip olmanız için yeterli. Üzerine mutlaka rimel sürün. Eyelinerınızın yarım görüntüsünü de rimel sayesinde kapatabilirsiniz. Göz makyajı için son olarak da bir kaş kalemi yardımıyla kaşınızdaki boşlukları doldurun.
  • Günlük makyajda mat rujları tercih etmelisiniz. Mat rujlar hem doğal bir görünüme sahip olmanızı sağlar hem de pastel tonlarını tercih ederseniz daha belirgin bir dudak çizgisine sahip olursunuz. Sürmesi daha pratik olan kalem rujları tercih edin.
  • Yüz hatlarınız için ufak birkaç dokunuş yeterli olacaktır. Bronzerı elmacık kemiklerinize sürün. Allık seçiminde de daha tatlı tonlar tercih edin. Doğal görünümü şeftali tonundan alabilmek daha kolaydır. Ne allığı ne de bronzerı çok yoğun kullanmayın. Bu doğal görüntünüzü tamamıyla bozacaktır.
  • Bu kadar hafif uyguladığınız malzemelerin yüzünüzden uçması da çabuk olacaktır. Bu nedenle makyajınızı makyaj sabitleme spreyiyle mutlaka sabitlemelisiniz. Yoksa kısa bir süre içerisinde özenerek yaptığınız makyajınız sizi terk eder. Yüzünüze yaptığınız her bir işlem bu sprey sayesinde yaptığınız ilk halini korur. Gün boyu doğal bir güzel olarak dolaşmaya, bu küçük dokunuşlarla güzel yüzünüzü ortaya çıkartmaya hazırsınız.