Astroloji Kulübü / Hamile Kalmak İsteyenlere Tavsiyeler

hamile-kalmak-isteyenlere-tavsiyeler
15521

Hamile Kalmak İsteyenlere Tavsiyeler

Çocuk sahibi olmaya karar verdiyseniz bu hem çok zor hem de eğlenceli bir dönemin başlangıcında olduğunuz anlamına gelmektedir. Eşinizi ve sizi normalde yaşadığınızdan çok daha farklı bir hayat tarzı karşılayacak. Öncelikle kendinize daha çok dikkat ederek ve en çok kendinizi önemseyerek başlamalısınız. Bebeğinizin ilk oluştuğu yuva sizsiniz. Psikolojik ve bedensel açıdan onun oluşumunda en büyük etkiyi de annesi ve babası olarak siz vereceksiniz.                

Tüm bunların dışında hamile kalmaya karar verdiğiniz anda hamile kalamayabileceğinizi de bilmelisiniz ve bu konuya soğukkanlılıkla yaklaşmalısınız. Kendinizi hamilelik konusunda strese sokarsanız hamile kalmanız daha güç bir durum haline girebilir.

  • İlk etapta rutin bir sağlık kontrolünden geçin. Bu kontrollerden hem eşinizin hem de sizin geçiyor olması önemli. Sağlık kontrolleri sonucunda en doğru yönlendirmeyi sağlıkçılar yapacaklardır.
  • İkinci olarak her zaman dilimi hamile kalmak için verimli olmayabilir. En doğru zamanı bizlere adet döngülerimiz, yumurtlama dönemimiz gösterir. Bu dönemleri iyi takip ettiğiniz sürece hamile kalacağınız doğru zamanı da iyi hesaplayabilirsiniz.
  • Sağlık hamilelikte de her şeyin başı. Normal hayatınızda da zaten paketli gıdalardan uzak durmanız gerekir fakat hamile kalmak istiyorsanız özellikle paketli gıda tüketmemeye dikkat etmelisiniz. Sağlıklı öğünler planlayarak beslenmeli, yararlı yiyecekleri bu dönemde avantajınıza dönecek şekilde tüketmelisiniz.
  • Alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklara sahipseniz bunlardan bir an önce kurtulmanız gerek. Çünkü alkol ve sigara hamile kalma ihtimalinizi güçlü bir oranda düşürebilmektedir.
  • Kahve sevenlere kötü haber! Kahvesiz olmaz biliyoruz fakat fazla kahve tüketimi de hamile kalmak isteyenler için iyi bir tercih değil. Günde en fazla bir fincan kahve tüketmenizi öneriyoruz.
  • Eşinizin de dikkat etmesi gereken bazı konular var elbette. Dar çamaşır giyiyorsa bu dönemde daha rahat ve bol kesimli çamaşırlar ve de pantolonlar tercih etmeli. Isısı yüksek yerlerde de bulunmamalı.
  • Düzensiz kilo alış verişine dikkat etmelisiniz. İdeal bir kiloda hamile kalabilmek daha mümkündür. Bu hem hamilelik boyunca hem de hamilelik öncesi sizin için fayda sağlayacaktır. Bunun yanında hafif antrenmanlar da faydalı olacaktır. Hareketin her konuda insanlara faydası bulunuyor.

Falvefal'da alanında uzman gerçek falcılarla tarot falı, katina falıastroloji, kahve falı ve birçok farklı fal seçeneği ile aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz! Üstelik web sitemiz üzerinden ücretsiz olarak boğa burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, kova burcu özellikleri, terazi burcu özellikleri, koç burcu özellikleribalık burcu özellikleri, aslan burcu özellikleri'ni okuyabilir, akrep burcu erkeği, akrep burcu kadını, yengeç burcu erkeği, yengeç burcu kadını, oğlak burcu kadını, terazi burcu kadını gibi burçların özelliklerini öğrenebilirsiniz. Merkür retrosu ile burcunuzun nasıl etkilendiğini hemen öğrenin.