Astroloji Kulübü / İlişkinizi Mutlu ve Sağlıklı Tutmanın 10 Yolu

iliskinizi-mutlu-saglikli-tutmanin-10-yolu
150

İlişkinizi Mutlu ve Sağlıklı Tutmanın 10 Yolu

Bir ilişkiyi yürütmek her zaman kolay değildir, ancak sağlıklı çiftler iniş ve çıkışları nasıl kontrol edebileceğini iyi bilir. Siz de ilişkinizi mutlu ve sağlıklı tutmak istiyorsanız uzmanların bu sözlerine kulak verin! 

1. Açıkça İletişim Kurun
Araştırmalar, bir ilişkideki en önemli şeyin sevgi ve saygıdan öte, doğru iletişim tarzı olduğunu gösteriyor. Çatışmalar kaçınmaz olabilirler, yapılması gereken şey doğru iletişim tonunu yakalayabilmektir. Partnerinizle sohbet etmeli, edebilmeli ve yaşamınızı paylaşmalısınız. Unutmayın; en iyi sohbetler telefon, tablet ve bilgisayardan uzak gerçekleşir.
2. Küçük şeyleri unutma
Görgü önemlidir. (20 yıldır beraber olduğunuz kişiyle bile) Misafirilerinize yaptığınız gibi, ev içinde birbirinize saygı göstermelisiniz. Teşekkür etmekten çekinmeyin, kibar sohbetler gerçekleştirin ve eşinize bir kahve teklif edin. Yaşamdaki küçük detaylar, güçlü bağlara katkı sağlarlar. Görgü ve kibarlık, karşılıklı saygı kültürünü sürdürmek için yardımcı olacaktır.
3. Birlikte Egzersiz Yapın
Araştırmalar, birlikte egzersiz yapan çiftlerin sadece daha sağlıklı olmadıklarını, aynı zamanda evliliklerinden daha memnun olduklarını da gösteriyor. Günümüzde psikoloji; egzersiz hareketlerinin vücuttaki uyarılarının tıpki cinsel uyarılmalar gibi benzerlik taşıdığını ve taklit ettiğini bildiren birkaç çalışmadan bahsediyor. Birlikte egzersiz yapmak, sizi her anlamda yakınlaştıracaktır! ;)
4. Kendinize Zaman Ayırın
Bazen çiftlerin geri çekilmesi gerekir. Böyle anlarda tek başınıza bir tatile çıkabilir, enerji depolayabilirsiniz. İlişkide her adım ortak atılmamalıdır. Pek çok mutlu, sağlıklı çift kendilerine kısa tatiller hediye eder ve araya özlemin girmesine izin verir. Ki doğrusu da tam olarak budur. Yalnız olmak, yeni arkadaşlar edinmek veya eşiniz olmadan maceraların tadını çıkarmak sizin için çok güçlendirici olabilir. Sonuç olarak geri döndüğünüzde enerjik, hevesli ve her zamankinden daha fazla aşık olacaksınız.
5. Bol Bol Gülün
Kahkaha vücudunuzu gevşetir, bağışıklık sistemini güçlendirir ve endorfin salgılar. Uzmanlar gülümsemenin ve gülmenin daha iyi hissetmemizi sağlayacağını söylüyor. Öyleyse, ikiniz de zor bir gün geçiriyor olsanız bile, sebepsiz yere gülmeyi deneyin. Gülmenin fiziksel hareketi sizi daha mutlu ve daha sağlıklı yapacaktır. Gülmekten çekinmeyin! Beyni kandırmak çok kolaydır, yalandan gülseniz bile o mutlu olduğunuza inanacaktır.
6. Birlikte Yemek Yiyin
Birlikte yemek yiyen aileler her daim birlikte kalır. Akşam yemeği masası, hem fiziksel hem de manevi olarak çiftlerin ve aile üyelerinin bağlanma ve beslenmeleri için ideal bir ortamdır. Birlikte bir masa etrafında yemek yemek sadece beslenmenizi değil, aynı zamanda konuşmalar, sohbetler için düzenli, kutsal bir alan sağlayacaktır.
7. Her Gün Seks Yapın
Uzmanlar, her gün seks yapmanın sadece gerginliği azaltmadığını aynı zamanda çiftleri ruhen bir araya getirdiğini söylüyor. Ayrıca, tansiyonu düşürebilir, uykuyu düzenleyebilir, stresi azaltabilir ve hatta prostat kanserini bile önleyebilir! Her gün seks yapan çiftler, sadece ilişkilerini güçlendirmekle kalmayıp sağlıklarını da iyileştirdiğini iddia ediyor.
8. Arada Rolleri Değiştirin
Bir ilişkinin en büyük düşmanı; can sıkıntısı ve rutindir. Eğer her zaman arabayı eşiniz kullanıyorsa, neden bu sefer siz denemiyorsunuz? Bilmiyor olmak bahaneniz olmasın, öğrenmek için gereken cesareti göstermelisiniz. Ya da her zaman yemeği o yapıyorsa, neden bu akşam siz hazırlamıyorsunuz? Buluşma teklifi sürekli karşı taraftan geliyorsa, artık sıra sizde. Rolleri değiştirmek partnerinizin bakış açısından yararlanmanızı ve onu anlamınızı sağlayabilir. Bazı görevler sabitse orada durun ve işleri tam tersine çevirin.
9. Yatağa Asla Kızgın Gitme 
Eski bir deyiş vardır, “Asla yatağa kavgalı girme”. Sizce de gecenin bir yarısı, bir sorunu tartışmanın zamanı mı? Akşamları aranızda bir anlaşmazlık varsa, ikiniz de yorgunsanız, bu konuyu tartışmayın ve erteleyin. Ertesi gün konuşmak, iyi geceler demek ve onunla uyumak için zaman ayırın. Bu noktasa sabır göstermeniz gerekecektir. Sorun odaklı değil, çözüm odaklı olmak istiyorsanız bunu uygulamalısınız. Eee ne demişler; yarın ola, hayrola!
10. Toleranslı Olun
İlişkide birlikte yaşlandıkça olgunlaşacak ve değişeceksiniz. Zamanla kusurlar gözünüze batabilir, eskiden önemsiz olan detaylar artık canınızı sıkabilir. Fakat ilişkinizin uzun sürmesini istiyorsanız; çatlaklardan, göbekten veya kel noktalardan asla bahsetmemelisiniz!Kaç yaşında ve ne kadar kırışık olursanız olun, “Nasıl görünüyorum?” sorusunun cevabı her zaman: “Çok güzel görünüyorsun, seni seviyorum.” olmalı!