Astroloji Kulübü / İngilizce Biliyorum Ama Konuşamıyorum Diyenler Buraya!

ingilizce-biliyorum-ama-konusamiyorum-diyenler-buraya
13220

İngilizce Biliyorum Ama Konuşamıyorum Diyenler Buraya!

Günümüzde yabancı dil bilmek gerçekten büyük bir önem taşıyor. Bu çağa ayak uydurmanın yolu dil biliyor olmak. Dünyada olup biten her şeyi daha doğru ve iyi anlayabilmek için dil biliyor olmak gereklidir. Okullarda ya da kurslarda, özel derslerle İngilizce dersleri veriliyor. Çoğu kişi bir şekilde İngilizceyi anlıyor, öğrenebiliyor. Fakat mesele konuşmak olduğunda hiçbir şey bilmiyormuş gibi tıkanıp kalıveriyor. Dilin bütün kurallarını biliyor olmak o dili bildiğiniz anlamına gelmez. Bir dili iyi biliyor olduğunuzu söyleyebilmeniz için akıcı bir şekilde konuşuyor ve yazıyor da olmanız gerekir. Uzun uzun pratikler yapıyorum, elimden gelen her şeyi yapıyorum fakat yine de İngilizce bilmeme rağmen konuşma konusunda tıkanıp kalıyorum diyenler için neler yapmanız gerektiğini sırasıyla anlatacağız.

Konuşma pratiği yapmak için mutlaka 2 kişi olmanıza gerek yok.

Yanınızda pratik yapacağınız kimse yok diye söylenmeyin ve bunun olumlu yanlarını keşfedin. Kendi kendinize konuşabilirsiniz. Kendiniz sorular sorup, bu soruların cevaplarını yine kendiniz verebilirsiniz. Bu başlangıç için iyi bir temel oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Günlük işlerinizi yaparken konuştuğunuz dili de İngilizceye çevirin. Aklınızdan geçen düşünceleri İngilizce geçirmeye çalışın. Hayatınızdaki her şeyi İngilizce olarak düşünün. Bu özgüveninizi yükseltecek.

Uygulamalısınız.

Bir dili öğrenmek istiyorsanız, o dili konuşmayı hayatınıza uygulamalı ve onu kullanmalısınız. İlk olarak kelimeleri kullanarak başlayın. Eşyaların, renklerin, sıfatların İngilizce versiyonlarını düşünerek günlük hayatınıza dahil edin. Hatta türkçesini hiç kullanmayın. Sonra basit cümlelerle bunu hızlandırın.

Düzenli ve disiplinli bir şekilde ilerleyin.

Gün içinde dil konusunda kendinizi geliştirmek için ne kadar zaman ayırabileceğinizi belirleyin. Bu süre 30 dakikanın üstünde bir süre olmalıdır. Kendinizle konuşmanızın ardından konuşabileceğiniz başka insanlarla iletişime geçin. Başta bu size garip gelse de zamanla İngilizce şekilde sohbet etmeye alışacaksınız.

Eski sisteminizi değiştirin.

Daha önce farklı yöntemlerle İngilizce konuşmayı ve öğrenmeyi denediniz ve olmadı. Bunda ısrarcı olmanızın anlamı yok. Bu nedenle eskiyi bırakın ve yeni yöntemler deneyin. Molalar vererek çalışın.

Cesaretli olun ve atılın.

İngilizce konuşulan bir ülkede bulunma şansınız olursa bundan çekinmeyin ve hatta bu şansı kendinize yaratmaya çalışın. Onların arasına karışırsanız akıcı bir şekilde konuşmanız için en yararlı şeyi yapmış olursunuz.