Astroloji Kulübü / Jüpiter Neyi Temsil Eder? Astrolojide Jüpiter

jupiter-neyi-temsil-eder-astrolojide-jupiter
22732

Jüpiter Neyi Temsil Eder? Astrolojide Jüpiter

Hem mitolojik hem de astrolojik açıdan, bazı gezegenler diğer gezegenlerden çok daha ön plana çıkmaktadır. Bunun temel nedenleri arasında bahse konu olan bu gezegenlerin sahip olduğu enerji ve mitolojik olarak yüklenen anlamların çok daha derin ve belirgin özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Özellikle Roma mitolojisinde yer alan tanrılar arasında en büyük olan Jüpiter, yunan mitolojisinde Zeus olarak bilinmektedir. Zeus’un hikayesi Tanrılar ile Titanların mücadelesini konu almakla beraber mitolojik ve astrolojik açıdan da bazı özellikler benzerlik göstermektedir. Astroloji falı ile birlikte tarot falı baktır bakımından da son derece heyecan verici bazı sonuçları ortaya koyan Jüpiter, diğer gezegenlerden biraz daha farklı etkilere sahiptir.

Astrolojide Jüpiter

Astroloji açısından, her gezegen belirli özellikleri burçlara ve burçların yönetici gezegenleri atfetmiştir. Buna göre Jüpiter Zeus olarak bilindiği için aslında yüce bazı değerleri de kendi bünyesinde taşımaktadır. Bereket, merhamet, bilgi, şans, ahlak ve genişleme ya da büyüme gibi alanlar ile ilgili olan Jüpiter, genellikle burçların içinde yer alan evler ile aldığı acılar ve konulara yönelik olarak bazı detaylı okumalara konu olmaktadır. Jüpiter, genel olarak bir insanın hangi konulardan sorumlu olduğu ve sorumluluklarını yerine getirdiğinde hangi mükafatlara alacağına yönelik bir genişleme vaadi sunmaktadır. Dolayısı ile Jüpiter aslında genişleme ve büyüme alanındaki ilk koruyucu gezegendir ve insanın sahip olduğu karmadan da çıkış noktasıdır.

Bir gezegen olarak Jüpiter’in sunduğu olumlu ve de olumsuz özellikleri kahve falı baktır seçeneği ya da tarot falı okuması ile elde edebilmek mümkündür. Ancak yine de Jüpiter kişinin haritasındaki olumlu açısında kişiye yardımsever, cömert, merhametli, güvenilir, tarafsız olma gibi olumlu etkiler vermektedir, ancak bunun tam zıttı olarak olumsuz bir etki de sunmuyor ise kişiye bencillik, kibir, abartı, ego, aşırı kilo gibi etkiler verebilmektedir. Jüpiter özellikle yay, balık ve yengeç burcunda oldukça rahat bir konumda yer almaktadır. İlahi destek olarak tanımlanan Jüpiter kişinin haritasına bağlı olarak özgün bir şekilde okunabilmektedir. Dolayısıyla bu açıdan Jüpiter’in konumlandırma ev ve burç derecesi son derece önemli bir yoruma sahiptir.