Astroloji Kulübü / Kahve Falı Nasıl Bakılır

kahve-fali-nasil-bakilir
19288

Kahve Falı Nasıl Bakılır

Kahve falı, ülkemizde yüzyıllardır bilinen bir gelenek halindedir. Her ne kadar fal bakmak ve baktırmak herkes tarafından inanılmasa da keyifli zaman geçirmek, iç sıkıntısını gidermek, modumuzu yükseltmek için kullanılan yöntemlerden biridir. Kahve falı bilinenin aksine yüzyıllardır bilinen bir öngörü, olağanüstü yorumlama tekniğidir. Kahvenin dünya genelinde yaygınlaşmasından hatta Türk kahvesi ile fal bakılmasından önce çay yapraklarının okunması ile bu fal tekniği kullanılmaktaydı. Kişinin içtiği fincanın dibinde kalan çay yaprakları kişinin hayatı hakkında genel bir öngörü sunduğu gibi önemli ve ses getirebilecek işaretler çay yaprakları üzerinden okunmaktaydı. Ancak Türk kahvesinin yaygınlaşması ile beraber kahve falı da yaygınlık göstermeye başlamış ve giderek insanların vazgeçilmez bir yöntemi haline gelmiştir. Çok merak edilen kahve falı nasıl bakılır sorusu ise hem teknik hem de hislerle ilgili bazı yöntemleri olduğu şeklinde cevaplanmaktadır.

Kahve falı bakabilmek için önce kahvenin bakılacak olan kişi tarafından içilmesi gereklidir. Kahve tarifi ile ilgili olarak genellikle kahvenin şeker içermesi ve köpüklü olması yönünde bilgiler aktarılmaktadır. Bunun nedeni ise kahve telvesinin belirgin şekilleri ortaya çıkartması içindir. Kahve içildikten sonra fincan, tabağa doğru çevrilir ve kapatılır. Bazı inanışlara göre kapatılan fincanın üzerine yüzük, küpe, madeni para gibi kişisel bir eşya konulabilmektedir. Kahve falına bakılabilmesi için fincanın soğuması ve telvenin de bu esnada kişinin hayatı ile ilgili şekilleri belirgin hale getirmesi beklenir. Soğuyan fincan, açılarak şekiller ile ilgili hislerin uyanması ve yorumlanması yapılır.

Kahve Falı Nedir?

Kahve falı hisleri kuvvetli ve fincanı eline aldığında kendi kendine konuşan bir öngörü biçimidir. Fal bakımı genellikle teknik ile öğrenilecek bir yetenek değildir ancak bu konuda pratik kazanmak mümkündür. Kahve falına bakabilmek için fincandaki şekilleri zaman ve tesir bakımından ayırabilmek gereklidir. Bunun için kahve fincanı bir dikey bir de yatay olmak üzere iki çizgi ile hayali olarak ayırlır. Dikey çizginin sol tarafı olabilecek kötü tarafı, sağ tarafı iyi şeyler; yatay hayali çizginin üstü çok etkili alt kısmı ise az etkili olayları göstermektedir. Bu çizgiler ile fincanın bölgesel ayrımını yaparak ortaya çıkan şekillerin uyandırdığı hisleri yorumlamak mümkündür.