Astroloji Kulübü / Kahve Falı ve Semboller

kahve-fali-ve-semboller
10221

Kahve Falı ve Semboller

KUŞ

Kahve falınızda kuş sembolünün çıkması size bir haber geleceği anlamına gelir. Bilirsiniz kuşlar eskiden haberleşmek için kullanılan elçilerdi. Fincanda görüldüğünde de bu şekilde yorumlanırlar. Telvelerin dünyasında kuşlar hala haberlerin en gelişmiş müjdecisidir. Fincanda kuş çıkması, iyi bir habere işarettir. Kötü habere yorulmaz.

DEVE

Deve ağır yürüyen bir hayvandır. Kahve falında deve görüldüğünde de ağır ağır gelmekte olan zengin bir kısmet anlamına gelir. Bu kısmetin gelmesi için sabır etmek gerektiğine inanılır. Deve malı, mülkü, serveti yüklenmiş gelmektedir. Bu gelen kısmet her şeye sahip, zengin bir eş olarak yorumlanır.

AT

Mutlaka duymuşsunuzdur, at murattır. Kahve falında at sembolü çıkan kişi istediğine kavuşur. Falı kapatırken tuttuğunuz dileklerin de gerçek olacağı anlamını taşır. At sembolü, istenilen şeyin en kısa süre içerisinde gerçekleşeceğini müjdeler.

BALIK

Mal, mülk geliyor demektir. Genelde istenilen ve ihtiyaç olan paranın kişinin eline geçeceğine fakat bu paranın vadesinin de kısa olacağına yorumlanır. Ele geçen para kısa sürede iyi değerlendirilmelidir.

AY

Ay sembolü telveler kahve fincanının içinden tam olarak akmadığında ortaya çıkar. Bu sembol çok belirgin olur. Telvelerin olmadığı beyaz kısımda parlayan ve ayın hilal şeklinde olan sembol sıkıntılardan arınmanın yakın olduğuna işaret eder. Üzüntünün yerini mutluluğun alacağına yorumlanır.

KALP

Herkesi heyecanlandıran kalp sembolü, aşk hayatıyla ilgilidir. Fal baktıran kişi bekârsa kısmeti çıkacağına işarettir. Hayatında biri olan için de çok sevildiği anlamına gelir. Kahve fincanında çok fazla kalp çıkmışsa, fal baktıran kişinin aşığının çok olduğu anlamını taşır.

GÖZYAŞI ya da GÖZ

Göz, fal baktıran kişinin üzerinde göz olduğu anlamına gelir. Falı bakılana nazar değmiş olabilir veya çekilemiyor olabilir. Gözyaşı bunun aksi anlamındadır. Mutluluktan aktığına inanılır. Fincan ve tabak birbirinden ayrıldığında akan su, gözyaşı olarak yorumlanır.

HARFLER ve SAYILAR

Görülen şeylerin ne zaman gerçekleşeceğini falda görülen sayılar belirler. Harfler ise bazen tek başına bazense bir kelime olarak görülür. İnsanların isimleriyle ilişkilendirilirler. Bir şehir ya da ülke için de yorumlanabilirler.