Astroloji Kulübü / Kahve Türleri

kahve-turleri
18125

Kahve Türleri

Americano

Filtre kahve ve Espresso arasında bir tattır. Ne Espresso kadar sert ne de Filtre Kahve kadar yumuşaktır. Espresso çekildikten sonra içine sıcak su eklendiğinde buna Americano denir. Kaliteli Americano üzerindeki kremasının nefis kokusu ve kalınlığından belli olur. Sütlü bir kahve olmamasına rağmen üzerinde köpük benzeri bir krema olması gerekir. Köpüksüz Americano’ nun içimi pek keyif vermez.

Espresso

Italya’da ortaya çıkmış bir kahve türüdür. Espresso kahve türlerinin her birinin içinde bir iki şat kullanılır. Elektrikli makinelerle yapılıyor oluşu yaygındır ama harici şekilde de demlenebilmektedir. Sert bir kahve olmasından dolayı çok büyük bardaklarda sunulmaz. Şat bardaklarında ikram edilir.

Frappe

Frappe soğuk bir kahve türüdür. Kahve, şeker, soğuk su ve buzdan yapılır. Genelde dondurmayla ikram edilir. Bir içecekten çok dondurma türüne benzetildiği söylenir. Dondurma dendiğine bakmayınız çünkü kahvesi oldukça sert bir tattadır.

Cappuccino

Cappucino da Espressoyla hazırlanan kahvelerden biridir. İçinde yoğun miktarda süt köpüğü ve süt vardır. Latteye göre daha az süt kullanılarak yapılır. Aralarındaki farkın kullanılan süt ve süt köpüğü olduğunu söyleyebiliriz. İyi bir Cappuccino köpüklü bir Cappuccino’dur.

Latte

Sütlü kahve sevenler için en ideal tercih Latte’dir. Latte’nin içerisinde kahveden daha çok süt vardır. Yine de Espresso’nun keskin tadını alırsınız. Son dönemde Latte’nin soğuk hali de oldukça fazla tercih edilmektedir. Sütlü kahve seven insanların sayısı hiç azımsanmayacak kadar fazladır ve hepsi Latte’nin bağımlısıdır. En çok tercih edilen sütlü kahve Latte’dir.

Mocha

Mocha hem kahve içmek isteyenlere hem de tatlı sevenlere uygun bir kahve türüdür. Kahvenin yanında tatlı yemek yerine içeceğinde her ikisini de arayanlar için oldukça lezzetli bir kahvedir. Mocha’ya tatlı tadı veren şey çikolata şurubudur. Espresso, süt ve çikolata şurubundan elde edilir. Çikolata şurubu yerine çikolata tozu da tercih edilebilmektedir. Mocha’sını daha farklı içmek isteyenler için içeceğe başka şuruplar da eklenebilir.

Marocchino

Diğer kahvelere nazaran daha az popüler bir kahve türüdür. Espresso, hindistan cevizi tozu ve süt köpüğü ile hazırlanır.

Falvefal'da alanında uzman gerçek falcılarla tarot falı, katina falıastroloji, kahve falı ve birçok farklı fal seçeneği ile aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz! Üstelik web sitemiz üzerinden ücretsiz olarak boğa burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, kova burcu özellikleri, terazi burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, aslan burcu özellikleri'ni okuyabilir, akrep burcu erkeği, akrep burcu kadını, yengeç burcu erkeği, yengeç burcu kadını, oğlak burcu kadını, terazi burcu kadını gibi burçların özelliklerini öğrenebilirsiniz. Merkür retrosu ile burcunuzun nasıl etkilendiğini hemen öğrenin.