Astroloji Kulübü / Koç Burcu Özellikleri

koc-burcu-ozellikleri
20117

Koç Burcu Özellikleri

Koç burcu, burçlar kuşağındaki ilk burç olma özelliği taşımaktadır. Yönetici elementi ateş olduğu için aniden parlama, hızla başlama ve bitirme eylemleri doğrudan Koç’ları temsil eder. Bu özelliği ile beraber yeni başlangıç adımlarını, liderliği ve fiziksel gücü temsil etmektedir. Koç burcundan olan kişilerin doğrum tarihleri 21 Mart ile 19 Nisan aralığına denk gelmektedir. Güneş burcu Koç olan kişiler, genellikle hayata gözlerini açan bir bebek ile özdeş tutulmaktadır. Başlangıç adımlarına yüklenen bu anlam ile Koçlar, bir işin başlangıcındaki liderlik ruhunu, cesaret tohumlarını ve etrafındaki kaynakları bir araya getirme becerisine sahiptir. Bu yolculukta korkularını kabullenip yola devam etme riskini de kolaylıkla göze alabilme potansiyeli Koç burcu özellikleri arasında bulunur. Kendisi bir lider potansiyeli taşıdığı için istemediği hiçbir şey ona zorla yaptırılamaz ve emir kipi ile yaklaşıldığında yapma olasılığı oldukça düşüktür. Bu açıdan bakıldığında Koçlar asi bir mizaç çizebilmektedir. Beden olarak ise güçlü ve dayanıklı bir fiziğe sahip olmakla beraber üst solunum yolu hastalıkları zayıf noktalarıdır.

 - Koç Burcu Erkeği

Koç erkekleri ilişkilerinde genellikle daha çok önde olmak ister, liderlik potansiyelini ilişkide de gösterme ihtimali vardır. Kuralları kendisinin koyması gerektiğini düşünürken ideal erkek tanımını yaşatmaya çalışırlar. Enerjileri genellikle olukça yüksektir, neşeli bir yapıları vardır ancak huysuz olduklarında etrafındaki insanları kırma ya da onlarla kavga etme ihtimali de vardır. İlişkilerde ise genellikle hayalindeki kadını idealize etmeye çalışır, eğer gerçeklikle çok sert biçimde karşılaşırsa hayal kırıklığı yaşanması ihtimali vardır. Bu nedenle Koç burcu erkeği mükemmel olana kadar kovalamayı, ideal olanın peşinden koşmayı tercih eder.

 - Koç Burcu Erkeği Özellikleri

Koç burcu erkeği, burçlar arasındaki en romantik burçlar arasında sayılmaktadır. Genellikle ilişkinin başlarında hayal aleminde yaşayan Koç burcu erkeği, zaman ilerledikçe eğer ilişkide heyecan, tutku, farklılık ve şaşırtmaca unsurları olmaz ise kolayca ilgisini kaybedebilir ve başka ilgi alanlarına yönelebilir. Bu nedenle koç burcu erkeği özellikleri dikkate alınırsa ilişki içindeki heyecanın canlı tutulmasında fayda vardır. Eşinin ya da partnerinin kendisinden daha çok başka bir hedefe odaklanmasını can sıkıcı bulabilir, bu durumda biraz huzursuz olabilir. Babalık içgüdüleri gelişmiş olan Koç erkekleri, bazı durumlarda kandırılmaya da ne yazık ki açık olurlar.

 - Koç Burcu Kadını

Koç kadınları, erkekleri ile bazı özellikler açısından benzerlik gösterebilmektedir. Açık sözlü, dobra, dedikodu sevmeyen özelliklerinin yanında hedeflerine odaklanıp birçok işi aynı anda yapabilirler. Yani bir Koç burcu kadını anne olmasının yanında yönetici olmakla kalmaz hedeflerse bir üniversite daha okumayı göze alabilir. Fiziksel enerjileri oldukça yüksek olan Koç kadınları, günlük aktivitelerde de bu enerjilerini ortaya çıkartırlar. Sabırsız karakter yapıları nedeni ile kalabalık arkadaş ortamlarında zorluk yaşayabilir ancak o gurubun mutlaka lideri olur. Kadınların birbirine açık sözlülükle söylemedikleri imalardan hoşlanmadıkları gibi çoğu zaman bu imaları dikkate bile almazlar, hatta bu gibi eylemleri oldukça gülünç bulurlar.

 - Koç Burcu Kadını Özellikleri

Koç kadınları diğer burçların kadınlarından gerek fiziksel gerek karakter açısından oldukça farklıdır. Koç burcu kadını özellikleri arasında biraz maskülen ve diğer kadınlara karşı nötr olma durumu vardır. Koç erkekleri gibi uzun boylu, atletik ve kuvvetli bir vücut yapısına sahip olmaları ile beraber sinir sistemi açısından da oldukça dayanıklı yapıları vardır. Koç kadınları için belirli bir duruş sergilemek ve ideallerine bağlı olmak önemlidir. Bu nedenle savundukları insanları ve ideallerin sürekli olarak arkasında yer almayı tercih ederler. Eğer bir ortamda haksızlığa uğradığını düşündükleri bir kişi var ise Koçlar bu kişiyi savunacak hakkını alacaktır.

 

Falvefal'da alanında uzman gerçek falcılarla tarot falı, katina falıastroloji, kahve falı ve birçok farklı fal seçeneği ile aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz! Üstelik web sitemiz üzerinden ücretsiz olarak boğa burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, kova burcu özellikleri, terazi burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, aslan burcu özellikleri'ni okuyabilir, akrep burcu erkeği, akrep burcu kadını, yengeç burcu erkeği, yengeç burcu kadını, oğlak burcu kadını, terazi burcu kadını gibi burçların özelliklerini öğrenebilirsiniz. Merkür retrosu ile burcunuzun nasıl etkilendiğini hemen öğrenin.