Astroloji Kulübü / Parfüm Kullanırken İşinize Yarayacak Tavsiyeler

parfum-kullanirken-isinize-yarayacak-tavsiyeler
16777

Parfüm Kullanırken İşinize Yarayacak Tavsiyeler

Parfüm kullanmak günlük hayatımızda kendimizi özgüvenli hissetmenin en önemli etkenlerinden biridir. Kendinizi insanlara ilk izlenim olarak kokunuzla yansıtabilirsiniz. Tatlı, şekerli kokular seviyorsanız ve bunu seven insanlarla bir aradaysanız koku birçok bağlantı kurmanıza bile vesile olabilir.

  • Parfüm kullanırken herkesin farklı alışkanlıkları vardır. Kimisi kıyafetlerine yoğun oranda parfüm sıkar, kimisi saçlarına, kimisi tenine… Ama en doğrusunu söylemek gerekirse parfüm duştan hemen sonra ve giyinmeden önce kullanılmalıdır. Bu şekilde parfüm kullanırsanız sürekli tazelemenize gerek kalmaz ve yanınızda parfüm şişesi taşımanız gerekmez.
  • Giyinmeden hemen önce parfüm sıkmalıyız çünkü parfümün tene teması parfümün kalıcılığı açısından daha uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Kıyafetlerinize parfüm boca ediyorsanız hem daha az miktarda parfüm kullanarak hem de teninize sıkarak daha uzun süre istediğiniz şekilde kokabilirsiniz.
  • Eğer çok fazla parfüm sıktığınız belli olmasın istiyorsanız parfümü havaya sıkın ve altından geçin. Fakat keskin ve kalıcı bir koku arıyorsanız, el bileklerinize ve boynunuza sıkın. Saçlar da iyi koku hapsedicilerdir.
  • Parfümlerinizin güzelliğini ve kalıcılığını korumak istiyorsanız onları ışıksız bir ortamda saklayın.
  • İçinde alkol barındıran parfümleri saçınıza sıkmak çok iyi bir fikir değildir, saçı kurutur.
  • Duştan hemen sonra kesinlikle nemlendirici ve ardından parfüm uygulanmalıdır. Sık sık kullanılan parfümler kaliteleri de göz önünde bulundurulursa cildinize zarar verebilir. Bu nedenle nemlendiriciyle cildi korumak faydalıdır.
  • Kendi teninize uygun parfümü bulana kadar pes etmeyin. Bir parfüm herkeste aynı kokuyu yaratmaz. Sizin cildinizde farklı bir koku ortaya çıkartan parfüm bir başkasında farklı bir koku yaratabilir. Kokunuzun size özel olması bu açıdan güzeldir. Başkasında deneyimleyerek aldığınız bir kokuyu kullanmak yerine kendi kokunuzu bulmak için keşfe çıkın.
  • Saçların iyi koku hapsedicileri olduğundan bahsetmiştik. Saçlarınızın daha da yoğun olarak parfüm kokmasını istiyorsanız, tarağınıza parfümünüzden sıkabilir ve saçlarınızı parfümlü bir tarakla tarayabilirsiniz. Böylelikle parfüm kokunuz saçınıza iyice sinecektir. Bunu ıslak saça yapmanız ekstra olarak bir yoğunluk sağlar. Kim istemez saçını her savurduğunda parfüm kokusunun etrafa yayılmasını? İşte size bunun için harika bir ipucu.