Astroloji Kulübü / PMS Döneminde İyi Gelebilecek Tatlı Tarifleri

pms-doneminde-iyi-gelebilecek-tatli-tarifleri
9668

PMS Döneminde İyi Gelebilecek Tatlı Tarifleri

Pms döneminde kadınlar stresli bir duygu durumu içerisinde olabilirler. Hatta bu kadınların genelinde hep olan bir durumdur. Kadınlar bu durumu genelde hormonlarının istediği yiyeceklerle kendilerini ödüllendirerek atlatmayı seviyor. Tatlılar yeniyor, keyifler biraz olsun yerine geliyor fakat Pms’in de etkileriyle zaten şişkinlik yaşayan bedenlerini tatlıyla daha da şişirip, tartıda kendilerini kilo almış halde görünce streslerine stres katıyorlar. Yine de kilo almamak için bu stresli dönemlerinde kendilerini tutacak değiller ya. Sosyal medyada çikolata, baklava, her türlü tatlı videosunu izlemeyi bırakın sevgili kadınlar. Size kilo aldırmayacak hem de tatlı ihtiyacınızı sonuna kadar karşılayabilecek güzel tarifler vereceğiz!

  1. Pms boyunca dilediğin kadar kiraz yiyebilirsiniz. Kiraz şişkinliği önleyen bir özelliğe sahiptir. Bu tatlı mı tatlı meyveyi istediğiniz kadar yemenize rağmen, her aynaya baktığınızda karnınızın düzleştiğini görmek istemez misiniz? Tatlı krizi için kiraz en iyi tatlıdır.
  2. Diğer kurtarıcı meyvemiz muzdur. Muzu dilimleyin ve dilimleri biraz tatlandırın. Bu tatlandırmayı çok küçük miktarda yapmaya dikkat edin. Pms’in gözünüzü karartmasına izin vermeyin. Tatlandırmayı fıstık ezmesiyle yapabilirsiniz. Bu tarif daha rahat uyku uyumanıza da yardımcı olur. Fıstık ezmesi, diğer çikolatalı tatlandırıcılara göre çok daha sağlıklıdır, E vitamini ve sağlıklı yağlar içerir.
  3. Sütlü tarif. Sıcak sütünüzü birazcık tahinle tatlandırabilirsiniz. Sütünüzü tatlandırmak için birçok seçeneğiniz var. Bunun için tarçın, kuru meyve, yulaf ezmesi, müsli, bal, bitter çikolata kullanabilirsiniz. Kullandığınız ürünlerin miktarına dikkat edin.
  4. En iyi ananaslı tatlı tarifimiz için; 100 gr tereyağı, tarçın, bir ananas, biraz bal, vanilya kabukları gerekiyor. Ananası istediğiniz şekilde dilimleyin. Tereyağı eşliğinde ateşe verin. Kavrulan ananasları fırına koyabileceğiniz bir tepsiye dizin ve hemen üzerine tarçın ve vanilya kabuklarını yerleştirin. Balı da ilave ettikten sonra önceden ısınmış olan fırında çıtırlaşmalarını bekleyin. Bu tatlıyı sıcak tüketmenizi öneririz. Az olması şartıyla, dondurma eşliğinde de tüketilebilir.
  5. Kuru inciri blenderdan güzelce geçirin ve kakao, yulaf, hindistan cevizi ile karıştırın. Kuru inciri hiç böyle denememişsinizdir.