Astroloji Kulübü / Saçlarımızı Ne Sıklıkla Yıkamalıyız?

saclarimizi-ne-siklikla-yikamaliyiz
6311

Saçlarımızı Ne Sıklıkla Yıkamalıyız?

İnce Telli Saçlar

Eğer saç telleriniz inceyse, saçlarınız diğer insanlara nazaran daha hızlı yağlanır. Bu nedenle de saçınızı daha sık yıkama ihtiyacı duyarsınız. Yıkamayı uzun süre geciktirmek zordur. Eğer saçınız ince telliyse, her gün saçınızı yıkamanızı öneririm. Saçınızın yapısı gereği dökülen saç derisi kolayca ağırlaşır, saçınız hacimsiz bir hal alır. Besleyici şampuanlar kullanmanızı öneririm. Saçınızın yapısından dolayı daha hacimli saçlara sahip olma hayalinizi saç kremleriyle de elde edebilirsiniz. Kendinize uygun krem ve şampuanı özenle seçerek dolgun saçlara kavuşabilirsiniz.

Kalın telli saçlara göre daha sık ve daha çok özen göstermeniz gereken saçlarınız var. Her gün yıkamadığınız saçlar, pis bir görüntü verirler ve kafanıza yapıştıklarında ıslanmış bir kedi yavrusuna dönüşebilirsiniz.

Saçlar bir kadının havasına hava katan unsurlardır. Temiz ve bakımlı görünmeye saçlarımızdan başlamak önceliklerimiz arasında olmalıdır. İnce telli saçlarınız varsa kullandığınız herhangi bir sprey, jöle ya da başka bir şekillendirici de saçınızı gereğinden fazla ağırlaştırabilir. Kendinize uygun ürünleri hassasiyetle seçmelisiniz.

 

Kalın Telli Saçlar

Saçlarını daha az yıkayan insanlar sık sık kuru şampuan tercih edebiliyorlar. Bu da kafa derimizdeki gözeneklerimizin tıkanmasına yol açabiliyor. Kuru şampuan kullanmaya daha elverişli olan saç tipi orta ve kalın telleri saçlardır. Kuru şampuanı çok sık kullanmamalısınız. Saçlarınızı en az 3, en fazla 7 gün arasında yıkamanızı tavsiye ederiz. 7 güne kadar uzatmanız da çok nadir olmalıdır. Kalın telli saçların, daha az yıkanmasına rağmen ince telli saçlara göre daha az yağlansa da, bakıma ihtiyaç duyduklarını aklınızdan çıkarmamalısınız. Saçı yıkama oranıyla tarama oranı yaklaşık olarak aynı seyreder. Saç tarandığında kafa derimizdeki kan dolaşımı hızlanır bu da yararlı bir şeydir. Kan dolaşımı sağlandığında saçlarımız daha sağlıklı olurlar ve daha hızlı uzarlar. Saçını kısa kullanmayı seviyor olsanız bile saçlarınızın sağlığı için kan dolaşımı önemlidir. Daha az yağlanan kalın telli saçlar için faydalı, besleyici ve bitkisel olan yağlar takviye olarak kullanılabilir. Görünüm olarak yağlı görünmese de kafa derimizin temizliği saç sağlığı için önemlidir.