Astroloji Kulübü / Sık Görülen İlişki Türleri

sik-gorulen-iliski-turleri
7551

Sık Görülen İlişki Türleri

Kavgalı İlişki

Durmadan kavga eden, her ortamda, her koşulda kavga edecek bir şeyler bulabilen çiftleri bilirsiniz. Belki bu çiftlerden biri sizsiniz ya da sürekli çatışma içinde olduğunuz bir partneriniz oldu. İlişkiler mutluluk amacı üzerine kurulur. İki insan birbirini mutlu ettiği için beraber olma kararı alır. Fakat bu kavgalı ilişkileri yaşayan insanlar baktırdıkları bir falda geçen ihtimali bile ilişkilerinde sorun haline getirebilirler. ‘’Falda bir kadın çıkmış hayatında biri mi var?’’ gibi şüpheci yaklaşımlar ilişkiyi kökten uca kemirir ve çürütür.

 

Dramatik İlişki

Bu tarz ilişkiler yaşayan çiftler kendilerini biz televizyon dizisi içinde zannediyor olabilirler. İzledikleri aşk filmlerinin gerçek hayatı her zaman yansıtmadığını öğrenmeleri gereklidir. Geçmişin çok gündeme geldiği ilişki tipidir. Boş yere hayatlarındaki insanı yıpratıp dururlar.

 

Partner Merkezli İlişki

Bu ilişki tipinin adı ne kadar güzel duyuluyor olsa da bu ilişki tipi de pek sağlıklı değildir. İnsan her şeyden önce kendini ve ne istediğini bilmeli ve kendi iç huzurunu sağlamalıdır. Ancak bu sağlanabilirse karşı tarafa da huzur verebilecektir. Partnerinin istediklerini yaşayan ve kendini tamamıyla partnerine teslim eden bir insan kendi fikrini savunamayacak hale gelebilir. Herkesin kendine ait bir düşüncesi olmalıdır, ilişkilerde bu düşünceler tartışılmalı ve sonrasında ortak paydada buluşulmalıdır. Bu ilişkinin içerisindeki baskın olan kişi, her istediğinin gerçekleşiyor olmasından sıkılabilir ve ilişkiye son verme kararı alabilir. Kendine sevgilisine adamış olan kişi için ise bu çok tehlikeli bir durum yaratabilir. Bu tarz ilişkilerde kişinin kendisine zarar vermesi de söz konusu olabilir.

 

Sosyal İlişki

 

Sosyal ilişki insan ilişkileri açısından çok yoğundur. İki tarafta bu anlamda birbiriyle uyumluysa ve sosyallikten keyif alıyorsa bu en iyi ilişki tipidir diyebiliriz. Beraber seyahat etmek, arkadaşlıklar kurmak ve her şeyden beraber keyif alıyor olmak, ilişkiyi git gide olgunlaştırır ve partnerleri hepsinden önce iyi birer arkadaş haline getirir. İlişkide arkadaş olabilmek ve beraber eğlenebilmek çok önemlidir. Bir ömrü beraber geçirebilmenin en güzel ve keyifli tarafı budur. Sosyal ilişkilere puanımız 10/10.