Astroloji Kulübü / Sırlar aleminden bir gezegen olan Merkür'ü keşfetmeye hazır mısınız?

sirlar-aleminden-bir-gezegen-olan-merkuru-kesfetmeye-hazir-misiniz
18442

Sırlar aleminden bir gezegen olan Merkür'ü keşfetmeye hazır mısınız?

Merkür Neyi Temsil Eder?

Gökyüzündeki her gezegenin astrolojik açıdan temsil ettiği belirli özellikler bulunmaktadır. Buna göre Merkür gezegeni, insanların haritasında ki iletişim gezegeni olarak önemli bir fonksiyonu yerine getirmektedir. Buna göre insanların haritasında özgü olarak nasıl bir iletişim dilinin gelişeceğine ve bilişsel olarak anlama kapasitesini ortaya koymaktadır. Gezegenler arasında en hızlı hareket eden Merkür, sahip olduğu hareketler ve Retro hareketlerine bağlı olarak da ortaya çıkardığı etkileri bir şekilde gösterebilmektedir.

Mitolojide Merkür

Hermes, Merkür ile ilişkilendirilmiştir. Zeus ve Maya’nın oğlu olarak bilinir. Tanrılar arasında en hızlı ve en kurnaz olan Hermes, ticaretten sorumlu olan tanrılar arasında yer almaktadır. Bu açıdan aslında Hermes ile Apollon arasında bir mücadele vardır. Apollon, Hermes tarafından kandırılır, sahip olduğu hayvanları Hermes tarafından kaçırılır ve tanrılara adak olarak adanır. Ancak mitolojik hikayenin devamında, kaybolan hayvanların sorumlusu olarak Hermes Apollon ile bir anlaşmaya varır ve Tanrıların elçisi olma konumuna yükselir. İletişim yönünün kuvvetli olması ve bilgiyi yönetmesi, Hermes’in becerileri arasında son derece önemlidir.

Astrolojide Merkür

Astroloji alanında Merkür’ün nasıl çalıştığı ve ne gibi etkilere sahip olduğunu öğrenebilmek adına astroloji falı gibi oldukça kapsamlı ve detaylı harita analizini içeren bir okuma işlemini gerçekleştirebilmek mümkündür. Bununla beraber aynı zamanda Merkür’ün sizlerin üzerindeki iletişim ve bilgi kapasitesi açısından neler sunduğunu görebilmek için ise tarot falı baktır seçeneğini değerlendirebilmek son derece önemlidir.

Bununla beraber Merkür, haritasında yerleştiği kişideki ev ve burç konumuna bağlı olarak bazı özellikler sunmaktadır. Örneğin, Merkür’ün koç burcunda yer alan kişilerin iletişim ile oldukça net ve serttir. Ancak bunun yanında komik ve eğlenceli bir iletişim şekli de bahsetmiştir. Merkür’ün başak burcunda yer alması ise kişileri detaycı, analitik ve kendini doğru ifade eden bir kişilik yapısını ortaya koymaktadır. Tarot falı ve kahve falı baktır seçeneklerinin değerlendirilmesi ile Merkür’ün haritanızdaki yetilerini nasıl kullanabileceğinize yönelik bir iç görü elde edebilmeniz de mümkündür. Bahse konu olan bu detaylı okuma ve analizler sayesinde gezegenlerin sizlerin astrolojik yorumlarınıza ve enerji alanlarınızın nasıl etki ettiğini çözebilecek ve bu sayede kararlarınızı daha net bir şekilde verebileceksiniz.