Astroloji Kulübü / Tarot Kartları Ve Manaları

tarot-kartlari-ve-manalari
6587

Tarot Kartları Ve Manaları

Tarot kartları 78 mistik karttan oluşmaktadır. Tarot bir çeşit kehanet yöntemidir ve uzman kişiler tarafından bakılmaktadır. Fal bazı kişiler için bir meditasyon çeşidi iken bazıları içinse tamamen bir bağımlılıktır. Tarot kartları sizlere hayatla ilgili tavsiyeler vermektedir. Kartların anlamları hiç bir şekilde değişiklik göstermemektedir. Tarot kişinin iç dünyasında bulunan konuları gün yüzüne çıkararak, kişilere göre farklı bakış açıları yaratmaktadır. Özellikle farklı bir bakış açısına sahip olmak isteyen kişiler online tarot falı baktırarak, merak ettiklerini sorabilirler. Tarot kartları sizlere ufak tavsiyeler vererek, hayatınızı yönlendirmenize yardımcı olmaktadır. Tarotun özel açılımları vardır fakat fal bakan kişiler kendilerine özel açılım tarzları oluşturabilirler. Tarot kartları büyük akrana ve küçük akrana olarak ikiye ayrılmaktadır. Büyük akrana serisi 22 karttan oluşmaktadır ve daha genel anlamlar içermektedir. Büyük akrana kartları, küçük akranadan çıkan kartların daha iyi anlaşılmasını sağlamaktadır. Küçük akrana kartları ise küçük sıralı kartlardır. Daha ayrıntılı özeliklere sahip olan küçük akrana diğer kartlara ilave olarak detay öğrenmek için kullanılır ve yorumlaması daha kolaydır. Küçük akrana içerisinde değnekler, kupalar, kılıçlar ve tılsımlar olarak dört kart grubu bulunmaktadır.

Değnekler Serisi Nedir?

Değnek serisi tarot kartları içerisinde ateş elementine sahip tek mensup karttır. Değnekler serisi aslan, koç ve yay burcunun kartlarıdır. Değnek serisi yaratıcı enerji, güç ve oluşumu temsil etmektedir. Daha çok yeni başlangıçları temsil etmektedir fakat işin devamı ile ilgili bilgi vermemektedirler. Sadece bir şeylerin başladığını belirterek devam gruba anlatımı bırakmaktadır. Kısacası girişimci kartlar olarak da bilinmektedir. Aynı zamanda motivasyonun simgesi olarak da görülebilir. Kart grubunun şekillenmesi enerjiye göre değişebilir.

​Kupalar Serisi Nedir?

Kupalar serisi su elementine mensup kartlardır. Kupa serisi akrep, balık ve yengeç burcunun grubudur. Genel olarak kupa serisi kadınsı bir seridir. Kupa serisi en duygusal kartlar arasındadır, özellikle kişilerin duygu durumu hakkında net bilgiler vermektedir. Kupa serisi yaratıcılık, romantizm veya kişilerin isteklerine yönelik bilgiler vermektedir. Barış yanlısı olan bu grup çok yavaş hareket etmektedir ve bu seriye göre daha belirsiz zamanlara işaret etmektedir. Kupa serisi genel olarak kişinin iç duygularını ve iç dünyasını temsil ederek, o dünyaya ışık tutmaktadır. Fakat iş veya gündelik hayatla ilgili pek fazla bilgi vermemektedir.

Kılıçlar Serisi Nedir?

Kılıçlar serisi tarot kartları arasında hava elementine mensup gruptur. Kılıç grubunun mensup olduğu burçlar ise kova, ikizler ve terazidir. Hızlı ve ani gelişmeleri anlatan bu kartlar genel olarak hırslı, savaşçı ve iş bitirici kişileri temsil etmektedir. Başarıya ulaşmayı bekleyen kişilerin fallarında sıklıkla çıkmaktadır. Başarı için başvurulacak yolları anlatan kılıç serisi, olumlu çabayı, girişimi veya iş başarısını anlatmaktadır. Kılıç serisi arasında iki taraf bulunmaktadır hem iyilik, hemde kötülük üzerine yorumlanabilir. Kılıç kartı genel itibari ile önündeki engelleri yok etme amacı ile kullanılmaktadır.

Tılsımlar Serisi Nedir?

Tılsım kartları, tarot kartları içerisinde fiziksel enerjiyi temsil eden kartlar arasına girmektedir ve toprak elementi mensubudur. Tılsım kartları boğa, başak ve oğlak burçlarına aittir. Element grubu olarak en sert ve yavaş yapılı bir duruma aittir. Daha çok maddi gelişmeler hakkında bilgi vermektedir. Engellerin aşılması, zorlukların yenilmesi üzerine bilgiler vermektedir. Tılsım kartları aynı zamanda kişilerin yaratıcılığı, yapacağı iş ve zaman içerisinde olacaklar ile ilgilide kısa bilgiler vermektedir. Geçmişte olan iyi şeylerin sonucunu almayı da anlatmaktadır. Bu kart grubu maddi kazancı ve emeklerin sonuçlarını belirlemektedir. Kesinlikle gerçekçi olmayı vurgulayan bu seri genel olarak kişilerin net sonuç alabileceği kartlardır.

Saraylı Kartlar Nedir?

Saraylı kartlar, tarot kartları arasında küçük akrana serisine mensup kartlar arasındadır. İçerisinde prens, şövalye, kraliçe ve kralların bulunduğu kartlardır. Kartların seviyeleri numara diziliminden daha önemlidir ve daha çok yeni başlangıçları temsil etmektedir.