Astroloji Kulübü / Tarot Kartlarının Anlamları Nelerdir

tarot-kartlarinin-anlamlari-nelerdir
19921

Tarot Kartlarının Anlamları Nelerdir

Tarot okuma, yüzyıllardır insanların rehberliğine sunulmuş olan ve zamanla değişen bazı teknikleri içermektedir. Tarot kartlarını öğrenmek ve bu kartları kişiye ve hislere göre sezerek yorumlamak yoğun bir pratik ve sezgi gücüne odaklanmayı gerektirmektedir. İnsanın yaşamındaki önemli anlarda rehber görevi gören tarot okuma, deste içerisindeki kartların anlamları ile ele alınmaktadır. Tarot desteleri hem tasarım hem de deste özelliği olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu durumda tarot kartlarının anlamı nedir sorusu yanıt bekleyen bir sorudur.

Tarot Kartlarının Anlamları Nelerdir?

Tarot kart desteleri 78 karttan oluşmaktadır. Ancak tarot bakımı yapan kişiler tarafından her zaman 78 kart kullanılmayabilir. Her bir kart kendi başına bir anlam taşıdığı gibi deste içerisinde bazı kartlar kendi içinde de grup olarak değerlendirilmektedir. Kartlar incelendiğinde değnek grubu, kupa grubu, kılıç grubu, saraylı ve tılsımlar grubu olarak ele alınabilmektedir. Bu gruplardan önce temelde büyük arkana ve küçük arkana olarak ikiye ayrılmaktadır. Büyük arkana kartları, kişinin yaşamındaki temel ve radikal değişimleri, durumları ve insanları işaret ederken, küçük arkana genel açılımlar ve kişinin içinde bulunduğu mevcut durumları yorumlamaktadır. Arkanalar, kendi içinde gruplara ayrıldığında ise belirli element ve burç simgeleri ile bir bağlam oluşturmaktadır.

Alanında uzman gerçek falcılardan tarot falı yorumu almak için hemen fal baktırın!

Değnek grubu ya da serisi, ateş elementi olan Aslan, Yay ve Koç burçlarını temsil etmektedir. yaratıcı bir enerji ve güç anlamını taşır. Gelecek yorumlanacağı zaman bu kartlar denk gelirse geleceğe yön verme konusunda tek başına kuvvetli değildir. Ama kişinin yön verme konusunda denk gelir ise motivasyonun olduğu şeklinde yorumlanmaktadır. Kupa serisi su elementi yani Yengeç, Akrep ve Balık burcunu temsil etmektedir. Duygu ve romantizm anlamı yüklenen bu kartlarda kişinin duygu durumu açıklanmaktadır. İstek ve motivasyon açısından destekleyici kartlardır. Kılıç serisi hava elementini işaret eder ve kişinin hayatında oluşabilecek değişimle beraber gelen güç ve çatışma durumlarını anlatmaktadır. Kılıç aynı zamanda iç ve dış mücadele alanlarını da anlatmaktadır. Seri ve kart grupları içinde büyük ve küçük arkanaya ait kartlar da yer almaktadır. Kartların seri ve arkana konumlarına bağlı olarak sorulara ilişkin özgül yorumlar da bu şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Falvefal'da alanında uzman gerçek falcılarla tarot falı, katina falıastroloji, kahve falı ve birçok farklı fal seçeneği ile aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz! Üstelik web sitemiz üzerinden ücretsiz olarak boğa burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, kova burcu özellikleri, terazi burcu özellikleri, koç burcu özellikleribalık burcu özellikleri, aslan burcu özellikleri'ni okuyabilir, akrep burcu erkeği, akrep burcu kadını, yengeç burcu erkeği, yengeç burcu kadını, oğlak burcu kadını, terazi burcu kadını gibi burçların özelliklerini öğrenebilirsiniz. Merkür retrosu ile burcunuzun nasıl etkilendiğini hemen öğrenin.