Astroloji Kulübü / Varlıktan Daha Fazla Değer Vermemiz Gereken 5 Şey

varliktan-daha-fazla-deger-vermemiz-gereken-5-sey
15221

Varlıktan Daha Fazla Değer Vermemiz Gereken 5 Şey

 

  1. Sağlığımız

Eğer bir şeylere sahip olmak istiyorsanız ve bazı konularda başarıya ulaşmak istiyorsanız ilk sahip olmanız gereken şey sağlıktır. Sağlığınız yerinde olmadıktan sonra hiçbir şeyden keyif alamazsınız. Başladığınız işlerinizi tamamlayamazsınız. İstediğiniz başarılara erişemezsiniz. Sağlıklı bir zihin ve beden sizi erişmek istediğiniz konulara ulaştırmakta büyük bir rol oynar. Bu nedenle sağlığımıza dikkat etmeli, belli aralıklarla egzersiz yapmalı ve de sağlıklı beslenmeliyiz. Kesinlikle her şeyin başı sağlıktır.

 

  1. İnançlı Olmak

Kendinize inancınız olduğunda birçok şeyi başarmak için arzunuz olur. Yaşamınızda bir anlam olur. Kendisine inancı olmayan biri ne kadar paraya, varlığa sahip olursa olsun mutsuz biridir. Oradan oraya savrulmaya mahkûmdur. Çünkü kendine inanmıyorken her şey anlamsızdır.

 

  1. Tecrübe

Yaşamda ne kadar çok şey tecrübe ederseniz o kadar bilgili ve kültürlü olursunuz. Seyahatler bizlere birçok deneyim sunar. Yaşanmışlıklar ve hayatta neye yönelip neyi öğrenmeye çalıştığınız hayatta ki konumunuzu belirler. Çok paranız olup tecrübesiz olursanız insanlarca saygı görmezsiniz. Çünkü belli bir birikime sahip değilsinizdir. Yaşanmışlıklarınız, anılarınız, anlatabileceğiniz şeyler biriktirmek sizi zenginleştirir. Tecrübeleriniz size yönde birçok bakış açısı katar. Önemli olan kendinize yaptığınız yatırım ve tecrübe olarak zenginliğinizdir. Dolu dolu bir insan olmanın değeri varlık sahibi bir insan olmaktan çok daha değerlidir.

  1. Ailemiz

Günümüzde çoğu anne-baba çocuklarına, ailesine iyi imkanlar sağlayabilmek için durmadan çalışıyor. Bu imkanlar maalesef maddiyatla ilişkili. Maddi olarak ailemizi mutlu etmeye çalışırken onlarla hiç vakit geçiremeyebiliyoruz. Soframızda en şahane yemekler yer alsa da ailemizle kıymetli sohbetler edemedikten sonra bunların bir değeri kalmıyor. Aileyle birlikte vakit geçirmek ve ailemizle aramızdaki bağ bizleri hayata daha özgüvenli bir şekilde hazırlar. Toplumda daha sağlam bir duruş için aileyle kurulan iletişim en önemli şeydir. Aile sosyal ilişkilerin ilk kurulduğu kurumdur. Ailemizin varlıklı olmasının öncesinde onlarla güzel bir bağımızın olması her şeyden değerlidir.

  1. Miras

Miras denilince herkesin aklına ilk olarak mal, mülk, para gelir. Fakat bırakılabilecek tek miras para pul değildir. Sevdikleriniz sizlerin onlara kattığınız şeyler yad edebiliyorsa ve sizin onlara kattıklarınızı yüzlerinde tebessümle anabiliyorsa bu en büyük mirastır.