Astroloji Kulübü / Venüs Astrolojide Ne Anlama Gelir?

venus-astrolojide-ne-anlama-gelir
19557

Venüs Astrolojide Ne Anlama Gelir?

Gökyüzünde, kendisini ay ve güneşten sonra en çok belirgin bir halde sunan gezegenlerden birisi Venüs olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem kütlesi hem de büyüklüğü sayesinde dünyaya oldukça yakın olan Venüs, tam olarak kendi turunu sekiz yıl içerisinde gerçekleştirmektedir. Dolayısıyla Venüs güneş ile beraber bir burç üzerinde kavuştuktan tam sekiz yıl sonrasında yeniden kavuşabilmektedir. Ortalama olarak iki yıllık bir zaman zarfında Retro hareketi ile geçirmekte olan Venüs, Retro ile döngüsünü başlatırken yine bir Retro ile döngüsünü tamamlamaktadır. Venüs’ün sahip olduğu bu döngü hareketi, mitolojide de kendisine atfedilen özelliklerden olan aşk ve sevgi alanları ile bizleri etkilemektedir. Venüs’ün sahip olduğu hareket ve Retro özellikleri, kişinin kendisine özel olan astroloji falı ya da tarot falı baktır özellikleri ile keşfedilebilmekte, kısacası sizler de Venüs’ün konumu ve hareketlerinden aşk ve sevgi alanınızda nasıl bir etki yaşadığınızı çözümleyebilirsiniz.

Mitolojik Anlamda Venüs

Venüs, Afrodit olarak bilinen bir Yunan Tanrısı ile tanımlanmaktadır. Dione ve Zeus’un birliktelikleri sonrasında okyanustaki bir istiridyeden çıkan Venüs, tutkunun, cinselliği, sevginin, şehvetin ve aşkın tanrıçasıdır. Bu özellikleri temsil etmesi ile Venüs, gökyüzü hareketleri ile eşleştirilirmiş dolayısıyla onun her hareketi tutku, cinsellik, sevgi, aşk ve şehvet gibi konularda farklı durumların ortaya çıkmasına sebebiyet verdiği şeklinde yorumlanmıştır. Ancak burada belirli bir ayrım yapmanın sağlıklı olacağı belirlidir. Buna göre Venüs’ü anlatan asıl kavram aşk ya da sevginin ötesinde cinsel istek gibi bir ifade olarak karşımıza çıkmaktadır.

Her gezegenin hareketinde olduğu gibi Venüs’ün de bulunduğu belirli burç ya da ev, kişinin kendi doğum haritasına bağlı olarak bazı özellikleri kişiye aktarabilmektedir. Bu özellikleri keşfetmek önemli olduğu kadar, özellikleri de kahve falı baktır seçeneğinin yanında derin bir tarot falı okuması ile desteklemek gerekebilir. Buna göre, Venüs’ün aslan burcunda olması kişinin sevgisini oldukça şaşalı bir şekilde göstermesini ve oldukça gösterişli bir sevgi ifadesinde kendisini belirgin hale getirmesine imkan tanımaktadır. Venüs’ün, birinci evde bulunması ise kişiye kendisini her ortamda belli edecek bir çekicilik ve güzellik özelliğini affedilmesine imkan tanımıştır.