Astroloji Kulübü / Vücudunuzu Sevmiyor Musunuz?

vucudunuzu-sevmiyor-musunuz
9488

Vücudunuzu Sevmiyor Musunuz?

 

  • Kendinizi eleştiri yağmuruna tutmak yerine kendiniz için bir şeyler yapmayı denediniz mi?

Çevremizde bizlerden yardım isteyen yakınlarımıza bile kendimize davrandığımızdan daha iyi davranabiliyor ve onlara kendimize olduğundan daha iyi yardımcı olabiliyoruz. Kendinize de iyi davranın ve sorunlarınızı çözmek için kendinize yardımcı olun.

  • Dilediğiniz şeyi giyemiyor olmanızın tek sebebi kendinize karşı önyargılarınız.

Giydiğinizde kendinizi mutlu ettiğiniz her kıyafet sizin için uygun kıyafettir. İçinde mutluysanız ve rahat hissediyorsanız geri kalanının hiçbir önemi yok. Renginden dolayı giymeye çekindiğiniz bir kıyafet sizin içinizdeki anlamı ortaya çıkartabilir. İçinizdeki renge ışık tutun ve gerçekten ne giymek istiyorsanız onu giyin. Unutmayın ki önemli olan kendinizi iyi hissetmeniz. Kendinizi iyi hissettiğinizde herkesin size iltifat ettiğini duyacaksınız.

  • Eleştirileri ve eleştiri yapan insanları yok sayın.

Sizi dış görünüşünüze göre yargılayan bir insandan size ne fayda gelebilir ki. Böyle insanlardan ancak zarar görürsünüz. Nasıl olmanız gerektiği konusunda durmadan fikir beyan eden insanları kendinizden uzak tutmalısınız. Nasıl olmak istediğinize yalnızca siz karar verebilirsiniz. Kalıplaşmış güzellik algılarının çok ötesinde siz olduğunuz ve hissettiğiniz gibi seçimler yaptığınızda daha güzelsiniz. Eleştirileriyle size bazı gerçekleri söylüyormuş gibi yakın görünen insanlar olabilir. Bu insanlar sadece dış görünüşe göre değerlendirme yapabilecek kadar sığ insanlardır. Böyle insanlar hayata karşı bakış açınızı daraltır ve köreltir.

  • Seni sen yapan sensin.

Herkesle aynı görünüyor olsaydınız sizin başkalarından ne farkınız olurdu? Karakteriniz size has ve size özel. Birçok insanla ortak noktalarınız olabilir fakat herkes kendi içinde farklı özelliklere sahiptir. Bizleri birbirimizden ayrıştıran ve özel yapan da budur. Yetenekleriniz, seçimleriniz, tarzınız sizi siz yapar. Kendiniz olmaktan bu nedenle vazgeçmeyin ve kendinizi sevin.

  • Bedeninize değer verin çünkü o size ait.

Belli standartlara uygun olmak için değil sağlıklı olmak için bedeninize değer verip onu değiştirmek için bir şeyler yapabilirsiniz. Kendiniz için çaba sarf etmek zaten değerli olan bedeninize değer katacaktır. Eğer bir ağrınız ya da sizi rahatsız edecek bir kilonuz varsa başta sağlık için bunu değiştirmeniz gerekiyor.