Astroloji Kulübü / Vücuttaki Çatlaklar İçin 5 Öneri

vucuttaki-catlaklar-icin-5-oneri
5211

Vücuttaki Çatlaklar İçin 5 Öneri

Hamile kadınların sık yaşadığı bir sorundur çatlak sorunu. Sık sık kilo alan ve veren insanlar da çatlaklardan şikayetçidirler. Cildimiz fazla nemsiz kaldığında gerçekleşen ve özellikle de kadınların sıkıntısıdır bu. Çatlak problemine yıllardır çözüm yolları aransa da en sağlıklı ve faydalı diyebileceğimiz, çatlaklarınızı azaltacak ayrıca nemli yumuşak bir cilde sahip olmamızı kolaylaştıracak bazı yöntemler var. 

•	Soğuk bir duş
 Çatlak için yapılabilecek en basit şey soğuk bir duştur. Soğuk suyu bedenimizin çatlak olan bölgelerine uygularsak çatlaklarımız daha belli belirsiz bir görünüm alabiliyor. Soğuk su kan akışını hızlandırır. Çatlak sorunu yaşadığımız bölgede de kan akışının hızlanmasıyla derimiz yenilenir. 
•	Vücudumuzu nemlendirmek
Çatlaklar için birçok vücut kremi mevcut.  İster çatlak kremi ister herhangi bir vücut kremiyle cildimizi bol bol nemlendirmek çatlaklarımız için kesin bir sonuç elde etmemize yarayabilir. Vücut kremini masaj yaparak kullanmak cildimizde gözle görülür bir fark ortaya çıkartabiliyor. Hem var olan çatlaklar için hem de ileride oluşabilecek olanlar için nemlendirici kremler iyi birer önlemdirler. Bakımlı bir cildin en yakın dostudurlar. 
•	Bitkisel yağlar
 Özellikle badem yağının çatlaklara olumlu bir etkisi vardır. Hamile kadınların da gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir yöntemdir bitkisel yağlar. Badem yağı, içerisinde E vitamini barındırır. Elastik dokuyu çoğaltır. Badem yağı ya da başka bitkisel yağları da masaj yaparak uygulamamızda fayda vardır.  Bitkisel yağların oluşmuş olan derin çatlaklara çok büyük fayda sağladığı görülmüştür.
•	Üzüm çekirdeği
Üzüm çekirdeği de çatlaklar için faydalı ve rahatlıkla kullanılabilecek bir yöntemdir.  Doğal bir yöntem olması da en çok tercih edilen yöntemlerden biri olmasının bir nedenidir. Üzüm çekirdeğinin yağıyla cilde dairesel hareketlerle masaj yapılabilir. Çatlakların göze çarpmasını büyük oranda önler. 
•	Şeker, kahve ve bal
Bu yöntem en etkili yöntemlerden biridir. Bu üç malzeme vücudumuzun tamamında peeling olarak kullanabileceğimiz malzemelerdir. Bu üçünü bir kasede karıştırıp çatlaklarımıza uygulayabiliriz. Nazik bir şekilde masaj yaparak da uygulanabilir. Sert şekilde masaj yapılmaması önemlidir. Hem çatlakların azalmasına hem de daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardım eder.